Nimenvaihtaminen

Marco pilasi SKE:n nimne vastustamalla islamisaatiota, nyt on kiire vaihtaa uusi uskottava nimi puolueelle.
Tähän mennessä Maltillisten puolesta ehdotettuja nimiä on
Kebab mietona - ei tulisena
Halal Iskander Jildits
Keijo keräsi kortit

Ellei muita ehdotuksia tule niin uusi nimi valitaan maltillisten kokouksessa huomenna edellä mainituista hyvistä ehdotuksista.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hyvä että nimessä mainitaan ettei tulisena, olisi liian radikaalia nynnyille. Ehkä pelkkä "kepap ehdottomasti mietona" toimisi parhaiten ja olisi iskevä nimi.

Äänestä

Hyvä idea maltillisilla kunnioittaa turkkilaisia ja turvapaikanhakijoita jo puolueen nimessä. Eivät mitään tyhmää sakkia mitä on väitetty!

Äänestä

Jäsenet päättävät uuden nimen. Olen jäsen ja tulen vaatimaan nimen muuttamista!
Olen lisäksi Arin kanssa samaa mieltä että nykyisin työpäivät ovat liian pitkiä ja niitä pitää lyhentää,

Äänestä

Seuraavassa puoluekokouksessa uusi nimi päätetään. Itse ehdotan Halal-maltilliset.

Äänestä

Kannatan nimeä Yildiz falafel tulisena

Äänestä

Hyviä ehdotuksia nynnyiltä. Totta vie puolue on uskottavampi jos nimi on iskevä ja kertoo heti, että puolueen jäsenet pyytävät anteeksi muslimeilta.
Nöyränä muslimeja palvellen - NMP

Tuo pelkkä ehdotus, mutta siitä selviäisi heti että kyseessä on ainoa puolue Suomessa joka on pyytänyt turvapaikanhakijoilta, irakilaisilta pakolaisilta anteeksi.

Äänestä

Keijo keräsi kortit niin olisi törkeää jättää mainitsematta. Vaadin että huomioidaan nimessä! Myös puheenjohtjana turkkilainen mies tulisi näkyä, muslimit tykkäisivät enemmän. Saako kannatusta Kebab Halal Keijo (KHK) ?

Äänestä

Nimen vaihtamisen jälkeen on muutettava puolueen säännöt, näin nynnyt päättivät heti kempeleen kokouksessaan. Säännöistä puuttuu nynnyille tyypillinen islamin palvominen ja anteeksi anelu joten se sinne tulee lisätä ainakin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Marco pilasi SKE:n nimne vastustamalla islamisaatiota, nyt on kiire vaihtaa uusi uskottava nimi puolueelle.
Tähän mennessä Maltillisten puolesta ehdotettuja nimiä on
Kebab mietona - ei tulisena
Halal Iskander Jildits
Keijo keräsi kortit

Ellei muita ehdotuksia tule niin uusi nimi valitaan maltillisten kokouksessa huomenna edellä mainituista hyvistä ehdotuksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu