Miksi olla yhdessä jos on paha olla/Varkaus

Ihmettelen mikä saa asumaan yhdessä,vaikka se on ahdistavaa ja valitetaan kuinka on huono olla... Miksei sitten olla itekseen onnellisia. Onko se läheisriippuvuus joillain.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Katson salaa vaimolta gay filmejä. .

Äänestä

Yhteinen talo,yhteiset velat. Ne pitävät meidät samassa taloudessa. Kärsin hiljaa. En valita. Esitän,että on kaikki ok ja hyvä olla. Itken salaa saunassa. Haluaisin erota. Tulisi vaan hirveä selvitys paljonko kumpikin on maksanut talosta tähän mennessä,sekä autot,vene,kesämökki. Miten ne jaettaisiin.

Äänestä

Vieraissa käynti auttaa jaksamaan omaa puolisoa. Olen jo pari vuotta käynyt ja antaa energiaa. Suosittelen!

Äänestä

Hirveää. Yksin mukavaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ihmettelen mikä saa asumaan yhdessä,vaikka se on ahdistavaa ja valitetaan kuinka on huono olla... Miksei sitten olla itekseen onnellisia. Onko se läheisriippuvuus joillain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu