KERTOKAAHAN.,, ONKO LAPUALLA SAKSAN LIDL KAUPPAA??
UKKO HALUAS MUUTTAA POIS LAPUALLE JA OLEN HUOLISANI TÄSTÄ
ONKO LIDLIÄ? EI KÖYHÄN RAHAT RIITÄ K MARKETTIIN..
UKKO HALUAS MUUTTAA POIS LAPUALLE JA OLEN HUOLISANI TÄSTÄ
ONKO LIDLIÄ? EI KÖYHÄN RAHAT RIITÄ K MARKETTIIN..
Vastaukset 13
Vanhimmat
Muuttakaa äkkiä pois metsästä hus hus
Lapualaaset on mettäkansaa.Ristiinaineet körttiläiset.Neljä katua mut onneksi on sentäs yksi hyvä kauppa Halpa-halli
Lapualla et voi eksyä kun korkeintaan hinuribileisiin.
Lapualla on edullisia kauppoja, ei tarvi Lidlis käydä.
Tervetuloa lapualle täällä on lidl ja muitakin kauppoja ja mahtava Paukun alue jossa kirjasto ja esim.taidemuseo johon ei ole sisäänpääsymaksua .
Atrian sotkuja myyvät ja kansa on onnessaan, kotimaista skeidaa koko rahalla😝😝😝😝😝😝😝
On myös lapuanliikkeen museo, ellei ole sulkenut oviaan. En tiedä, kun en ole koskaan käynyt.
Vai oliko se IKL museo, en muista sitäkään. Jotain natsimeininkiä kuitenkin. Tai fasisti. kannattaa muuttaa lapualle.
juu on toki ,oliko se ensimmäinen etelä-pohjanmaalla,,,taitaa olla vielä muiden EP:N Lidl kauppojen keskusvarasto
Järvenpää .Janakkala.Laukaa.
Lapualla on tavarat kanakopissa ja abloylukko oves.Loput liiverissä.😁😁😁
Koskahan muuten seinäjoki lopetetaan, kun katselee noitten juoksua lapuan foorumilla, kyllän aivan siltä tuntuu jotta loppuu se ja justihin sitten.
Lidlissä on kauneimmat myyjät
Varsinkin se ihana poika 🤭
Suomessa on S-Osuuskaupan Keskon kartelli. Tukkukaupat sopivat salisesti, mikä on ruuan hinta. Kuka puuttuisi kartelleihin Suomessa?