Eikö tämä väite ole vähintäänkin yhtä karkea yleistys kun että kaikki Persut ihailevat natseja? Miten ihmiset voi olla näin tyhmiä ja yksinkertaisia. Tällainen mustavalkoinen ajattelu on suorastaan vaarallista.
Kaikki epä-persut ihailevat homoja.
Anonyymi
24<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Sanopa muuta! Nythän sä olet asian ytimessä.
"Tällainen mustavalkoinen ajattelu on suorastaan vaarallista."
Kannattaa siis lukea muutakin kuin mitävittua-julkaisua.
Minä suosittelen RT:n lukemista jos osaa englantia. https://www.rt.com
Ei varmaan missään puolueessa kaikki kannattajat ole täysin samaa mieltä kaikista asioista. Mutta se on fakta, että persut eivät ole sanoutuneet irti natsikuulapäistä. Yksikään muu puolue ei hyväksyisi heitä joukkoihinsa! Hyvin näyttivät persut viihtyvän kuulapäiden kanssa turussa.
Miks pitäis sanoutua irti? Onko se joku rikos olla valkoinen ja hetero? He eivät varsinaisesti ole Natseja eli kansallissosialisteja, vaan käyttävät vain natsimuotia indentiteettipolitiikan korostamiseen. Sinä et tuota ymmärrä koska olet tyhmä ja aivopesty lammas.
Jopas oli selitys. Kommenttisi ensimmäinen lause kiteyttää asian, miksi persuille tämä on hankala asia. Teette sen itse. Väitätte, ettei ole natsiyhteyttä, mutta puolustelette silti joukoissanne olevia natseja. Ette siis tiedä, tuliko housuun kuset vaiko paskat?
Samaa mieltä, jos puolustaa kuulapäänatseja ja hyväksyy heidät joukkoon, hyväksyy heidän ideologiansa. Historia on jo opettanut, natsismi on rikos ihmisyyttä vastaan!
Niin kun sinä et tajua että Kansallissosialismi on vasemmistolainen aate. Ei oikeat natsit olleet kaljuja eikä heillä ollut tatuointeja. Itsensä koristeleminen näillä aiheilla on identiteettipolitiikka. Eikö se mene jakeluun mitenkään?
Yhyy yhyy ämmä. Mene muualle vinkumaan. Ei kukaan jaksa kuunnella tollasta munatonta pelleä.
Siinä on paljon enemmän munaa vastustaa kuulapäänatsiaatetta kuin leikkiä ja sekoilla aikuisena miehenä jonain kuulapääpellenä.
"Kaikki epä-persut ihailevat homoja. "
Näin persut uskovat.
Onhan se selvää että Suvakkimies on ainakin heikko hetero.
Joku syy siihen lienee, että persut liitetään natseihin. Ei muiden puolueiden kohdalla tule tuollaista mielleyhtymää, ellei sitten joidenkin eduskunnan ulkopuolisten kiihkoilijoiden suhteen. Ainakin persuissa yritetään joiltain osin välttää tuota natsileimaa. Puheenjohtajakin on asiasta huomauttanut persujen nuorisojärjestöä.
Jo aikaisemmin kuin tämän tapauksen yhteydessä, jossa nuorten persujen järjestöltä aiotaan periä valtion avustus takaisin.
En tiedä, tekeekö imagosyistä, vai onko tosissaan? Halla-ahon omatkin kirjoitukset kun ovat olleet aika kummeksuttavia joskus.
Perussuomalaisia ei liitetä natseihin missään muualla kuin tällä pastalla.
Kyllä liitetään. Halla-a ei sano sanaakaan natseja vastaan. Niillä kun on äänioikeus. Näin myydään periaatteita.
Kristllisdemokraatit eivät suinkaan ihaile homoseksuaalisesti suuntautuneita.
Esim. Päivi Räsänen case.
Juutalaiset ovat ihanne, jumalan omaisuus kansa.
He eivät olekkaan epä-Persuja vaan Persujen ehkä läheisin liittolainen.
Me normi-ihmiset ihailemme kaikkia kaikkia inhimillisiä ja järkeviä ihmisiä, mutta niihin ei kuulu äärioikeistolaiset natsien ihannoijat ja rasistit!
Yhyy yhyy äitii!!
Sulla on aika suppea sanavarasto, Yhyy-Persu taisi löytyä. Vähän kopiopersun piirteitä tuossa toistettavuudessa :DDD
Edellinen keskustelija on TÄYSRASISTI ... persuko, ei tietenkään.
Yhyy yhyy rasisti yhyy
Taitaa olla sittenkin kopiopersu :DDD
Rasistin linkit onneksi lennätettiin taivaan tuuliin - hienoa palstan valvonta - KIITOS!
Homot ovatkin ihkuja, mutta mölöpersut ällöjä ....
Kiva pitää kivoista ihmisistä ja kiva olla pitämättä rasisteista.