Kansan Uutiset-lehdykkä konkurssikunnossa

Edes vasurit eivät enää tilaa tai edes lue Kasan Uutisia. Tietävät lehdykän turhuuden. Shit happens inside DDR.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

vassareiden sivuilla ei liiku lehtikään.

Äänestä

Häpeävät tietysti olemassaoloaan.

Äänestä

Nykyään vvasut vain vihersaasta!

Äänestä

Katoaa puoluerekistetistä seuraavaksi

Äänestä

Hyviä uutisia.

Äänestä

Ainoa asia että tämä paperilehti katoaa oli niin hyvä käärepaperi kalanperkuujætteiden käärepaperina, sisältöä en edes viitsinyt lukea kertovat että lehti on täynnä valeuutisia.

Äänestä

Muutama kantaa ottava kolumni desantti Backmanilta tai Jaakko Laaksolta saisi varmaan mainostajat hereille ja tukemaan avokätisesti aviisia.

Äänestä

Vieläköhän Laaksolla on noita lahjusrahoja jäljellä.

Äänestä

Kansan Uutisten alasajo on hyvä asia, mutta tavallaan se myös harmittaa. Olen viettänyt kuluneiden vuosikymmenten aikana monta hilpeää hetkeä KU:n juttuja lukiessa. Joskus on naurattanut niin paljon, että tukehtumisvaara on ollut lähellä.

Äänestä

Hupi lehti parhaasta päästä moni on nauranut lehteä lukiessa itsensä hengiltä.

Äänestä
  • Ethän nyt vaan tarkoita ukko Clasua ?

    Äänestä

Eivät usko enää itsekkään omiin juttuihinsa, että vale uutisia enemmän ja onhan se nyt todellisuudessa nähty, esim. vaali lupaukset kääntymässä isoksi kuplaksi ja suureksi kansan kusetukseksi.

Äänestä

Aikansa kun suoltaa valeuutisia niihin toimitteliliat itsekkään usko.

Äänestä

Nythän olisi lehdykällä mahdollisuus ottaa tiedottajan roolia jos Stalinin teettämää suomalaisten kansanmurhaa ruvetaa tutkimaan. Kansanmurha siis Stalinin puhdistusten aikoina maailmansotien välissä. Puhdistuksessa arvioitu siivotun 20000 henkeä.
Kommentaattoreina voisivat olla Vasemmistoliiton asiantuntijana desantti Backman sekä iki-vasuri Jaakko Laakso. Andersson voisi järjestää tähän jonkinlaisen rahoituksen kansan sivistyksen nimissä. Kannatusta?

Äänestä
  • Joo, lupaan kylmän kympin jos Baskmanni dosenttipersoonoineen todella tekisi Nykypäivään jaapas saapas kun Kansan Uutisiin kattavan kertomuksen teloitettujen uhrien tutkinnasta.

    Äänestä

Ensin loppui Pahkasika ja sitten tämä. Eikö yhtään hupilehteä enää jää jäljelle?

Äänestä

Hyvä että kommunistien lehti loppuu. Vielä kun loppus loput kommunistitkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Edes vasurit eivät enää tilaa tai edes lue Kasan Uutisia. Tietävät lehdykän turhuuden. Shit happens inside DDR.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu