Antti Kurvikas suitsii PerusSeja!

– Perussuomalaiset puolestaan kyllä arvostelevat, mutta missä ovat omat, oikeat ja toteuttamiskelpoiset ratkaisut? Kun saa ihmisiltä luottamusta, pelkkä identiteettipoliittinen öyhöttäminen ei enää riitä, Kurvinen sanoi.

Niin..........

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/9ea62510-ed51-4991-b762-53886593a863
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Oppositio ei ole vetovastuussa. Valtaa saaneet käyttäkööt sitä

Äänestä
  • Oppotitiolla ON uskottavuusvelvoite esittää toimivia vaihtoehtoja...eihän muuten koko oppositiota tarvittaisi.

    Äänestä

mitä kepu teki hallituksessa kun ei kannatusta tullutjäikö öyhäöttämiseksi

Äänestä

Aloittajalle kysymys; Mitä ovat perussit?

Äänestä

Persujen ensimmäistä saavutusta ja tekoa suomalaisten hyvinvoinnin eteen on odotettu jo pian 25 vuotta. Sitä identiteettipoliittista öyhötystä on kyllä kuultu jo aivan tarpeeksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

– Perussuomalaiset puolestaan kyllä arvostelevat, mutta missä ovat omat, oikeat ja toteuttamiskelpoiset ratkaisut? Kun saa ihmisiltä luottamusta, pelkkä identiteettipoliittinen öyhöttäminen ei enää riitä, Kurvinen sanoi.

Niin..........

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/9ea62510-ed51-4991-b762-53886593a863

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu