Kirkko pimittää evidenssiä

Anonyymi

Kirkko pitää kiinni kynsin ja hampain elintärkeästä evidenssistä ja rahoistani, jotka hölmönä menin lahjoittamaan Kirkon eräälle jaostolle.

Kirkko jätti vuosien ajan myös auttamatta, hengenhädässä ja -vaarassa, jätti vastaamatta yhteenkään hätäsoittoviestiin, vaikka sitä varmasti pyydettiin. Pyykinpesukoneen antoivat samantien (mies ystävälle), mutta ei yhtään yhteydenottoa hädässämme.

Nyt Kirkko siis kaikesta tällaisesta petturuudesta ja heitteillejätöstä huolimatta pimittää kynsin ja hampain oikeudenkäynnin kannalta elintärkeää evidenssini ja rahojani. Rahat tai henki? Kummankin halusivat ja melkein saivat, vaan itse EIVÄT antaneet IKINÄ yhtään mitään.

Rahojani palautuskinnolisi erittäin helppo toteuttaa, kertaluontoisena suorituksena vain n. 12€ per pappi, törkeästä, jatkuvasta heitteillejätöstä ja piittaamattomuudesta.

Ei pidä ihmetellä, kun Kirkot ovat vaarassa, Temppeliaukion Kirkon uhka ja viimeaikaiset iskut sitä kohtaan...ja he väittävät, että evidenssirkin sitten ovat muka turvassa heillä. Itse kerjäävät nokkiinsa, vastaavat sitten seuraamuksistaan, koska absoluuttisen itsepintaisesti ja itsepäisesti he kieltäytyvät IHAN kaikesta, mikä on ja kuuluu ihmis,-oikeuksiin..
Prkl:een pykälien taakse menevät vain vedoten eikä hajuakaan oikeasta Oikeudesta, vaikka se on äärettömän helppo asia hoitaa, toteuttaa.

0

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ensi kesänä

        Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
        Ikävä
        66
        3382
      2. Tukalaa kuumuutta

        Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
        Ikävä
        46
        3192
      3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

        Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
        Kotimaiset julkkisjuorut
        123
        2718
      4. Sinä, ihastukseni

        Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
        Ihastuminen
        43
        2548
      5. Tiedät ettei tule toimimaan.

        Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
        Ikävä
        31
        1953
      6. Okei, myönnetään,

        Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
        Ikävä
        27
        1860
      7. Onko kaivatullasi

        himmeä kuuppa?
        Ikävä
        48
        1636
      8. Mihin hävisi

        Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
        Iisalmi
        87
        1495
      9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

        En taida nähdä sinua koskaan.
        Rakkaus ja rakastaminen
        39
        1330
      10. Lähtikö korvat

        puhtaaksi vaikusta?
        Tuusniemi
        82
        1199
      Aihe