Milloin Jeesus tulee?

Anonyymi

Tuleeko se vai meeneekö se?

4

66

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jeesuksen tuloa on ennustettu sukupolven päähän Jeesuksen kuolemasta Raamatussa, mikä ennustus meni pieleen. Sen jälkeen papit, piispat ja muut Raamatun tuntijat ovat ennustaneet 365,500,1000 vuosia maailmanlopuiksi. Lutherkin teki useita epäonnistuneita ennustuksia Jeesuksen paluusta, tajuttuaan että kaikki maailmanlopun merkit olivat nyt tässä. Tempauskin on ollut tulossa kymmeniä kertoja.

      Kesäkuussa helluntailainen Church of God ennusti maailmanloppua... se oli heiltä viides epäonnistunut ennustus. 2020 ja 2021 on maailmanloppuja taas jonossa. Varmaan useitakin.

    • Anonyymi

      "Ja tämä valtakunnan evankeliumi pitää saarnattaman kaikessa maailmassa, todistukseksi kaikille kansoille; ja sitten tulee loppu."
      Matt. 24:14

      • Anonyymi

        Juutalaisuudessa odotetaan messiaan tulevan, kun kaikki juutalaiset ovat Israelissa ja noudattavat täysin kaikkia käskyjä.


    • Anonyymi

      Sen verran pahasti on myöhässä että vähänkin järkevä on jo ajat sitten laittanut pilit pussiin ja ryhtynyt järkevämpiin aktiviteetteihin kuin Jessen odotukseen.

      Niitä vähemmän järkeviäkin kyllä taitaa olla pieni määrä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      4876
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3476
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2943
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2905
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      7
      2689
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      55
      2260
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      37
      1742
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1680
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1671
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1574
    Aihe