Tuskin kukaan todellisuudessa on valmis maksamaan ylimääräistä kyseisistä herkuista. Miljardi koiraa tuhoaa enemmän maapalloa, kuin Suomen autokanta, kuin jääkiekko areenoinen jäädytykset, tosin ne tappelijat voisi luistella, tapella järvien jäillä.
Ilmastopäästöt ja ruoka, maksaisitko.
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Luulisi tuppilaudan omistajan maksavan omaisuuden tuoreesta ananaksesta sitran hiilidioksidiruoan sijasta.
- Anonyymi
Harrastusten co2 päästöt ovat kolme kertaa suuremmat kuin lihan syönnin aiheuttamat eikä ketään kiinnosta vähentäminen.
- Anonyymi
Mutta kaikkein suurimmat päästöt aiheuttaa teollisuus ja töissäkäynti. Joten jos teollisuus tuotanto saataisiin alas ja turha töissäkäynti,maailma pelastuu. Sellaisilta pitäisikin töissäkäynti kieltää kellä on jo kaikkea eikä velkaa,he ei tarvitse tavaraa koko ajan lisää vaan kuluttamiseen tultava loppu.
Ennen pitkään tämä ajaa koko markkinatalouden suohon mutta hyvä vaan.
Markkinatalous ja saasteiden hallinta ei koskaan tule mahtumaan yhdessä maailmanpelastus ajatukseen.
Maailma voi tarjota sulle vain minimin vähän kaikkea,ei muuta. Jos se ei kelpaa ,on ennenaikainen lähtö edessä.
Elämä voi tulevaisuudessa olla pelkästään pelkkää oleskelua ja olemassaoloa ,ei muuta.
Mitään ei oikein kannata tehdä koska kaikki tekeminen aiheuttaa suuret CO² päästöt joka tapauksessa ja kaikki on lopulta kiellettävä jotta maailma pelastuu.
- Anonyymi
Onhan asioita millä voi vaikuttaa ilmastoon. Lemmikit, koirat, hevoset, kissat ovat hyödyttömiä, toki muutamat pois, siis työläis eläimet. Suurta hupiahan onkin, kun ilmaston huoli on aihe ja henkilö paasaa joku piski narun päässä.
- Anonyymi
Maksuhaluisilla on oikeus maksaa enemmän kuin pyydetään.
Aika vähän ilmastonmuutoksen nimissä vielä rahastetaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.337977- 434563
- 324383
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1893579- 132763
- 312636
- 332389
- 442343
- 1642033
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise561733