Ensin tämä henkilö panettelee ja halventaa äänestäjiä jotka on äänestäneet perussuomalaisten rasistiksi eli rikollisiksi joita halutaan eristää yhteiskunnallisesta vaikuttamisesta...ja nyt tältä vihapuheidrn viljelijä valittaa taas...
Ihmettelen kyllä eikö tämä vihapuhetta pitänyt kriminalisoida mutta näköjään sallittua jos kohteena perussuomalaisten äänestäjät
Ihmettelen kyllä eikö tämä vihapuhetta pitänyt kriminalisoida mutta näköjään sallittua jos kohteena perussuomalaisten äänestäjät
Vastaukset 31
Vanhimmat
Martin Luther King.
Mutta tapailihan se Kingin poljentoa siinä monkulttuurijihadistiulinassaan. Ehkä näkee uniakin...
https://suomenkuvalehti.fi/jutut/ulkomaat/eurooppa/aarioikeiston-ja-vihreiden-nousu-panee-saksan-politiikkaa-uusiksi-syksyn-paikallisvaalit-voivat-kaataa-merkelin-hallituksen/?shared=1089765-718b5dfc-500
husu ei lue uutisia...
"AfD:n nousu on mullistanut Saksan poliittisen kulttuurin. Sivistyneen keskustelun tilalle on tullut vihaa ja raivoa, joka kohdistuu poliittiseen eliittiin"
Onko maahanmuutosta edes haluttu keskustella?
Poliittisen eliitin menettelytapoihin ei ole kuulunut keskustelu, saati sivistynyt keskustelu.
Suuttumus on luonnollinen reaktio siihen.
On jo aika että kaikki suomalaiset vetävät yhtä köyttä.
eivät suomalaiset lue edes uutisia
tietoa ei ole majujen teoista tarpeeksi
kysykääpä huvikseen tuttavapiiriltä
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006220762.html?ref=rss
äänestä oikein
husu teki hyvää omalla typeryydellään
Husu vois painuu takas sinne mistä tulikin. Tänne ei tosiaan tarvita mitään affikkalaisia tai arabeja. Ne ei vaan kuulu tänne enkä halua elättää niitä pätkääkään.
Niistä on vain pääsääntöisesti riesaa. Näkeehän sen millaiset yhteiskunnat ovat luoneet omiin maihinsa ja tuovat vain saman patskan mukanaan.
Husu tulkitsi köyden väärin ja tarkoitushakuisesti taas uhritui...veikkaan että hyökkääj tästäkin. Persuja vastaan...
Husu tekee politiikkaa.
Juurikin näin..tuntuu hyvin saavan.palsatstilaa...ja vaaleissa han tarvitaan näkyvyyttä...
Husu olisi voinut käyttää itse sitä köyttä..
Niinpä...jos joku vihreä ojentaa posrrkana niin se on ystävällinen ja mieluinen ele mutta jos se on persun niin reaktio on päinvastainen ja heti ollaan vaatimassa rikosytteitä Raisiosta ja kansanliihotus...
On tämä mennyt kummalliseseksi...
Husun puheet pitäisi kriminasidoida, äijä vaan oikeuteen vastaamaan solvauksista. Hiilen musta tyyppi ja aukoo turpaansa, joku vois sen sulkee.
Miettikääpä nyt hiukan, etenkin Husua äänestäneet suvakit!
Siis tänne tulee Somaliasta suomalaisia opastamaan kehitysmaamuslimi! Siellä valtuustosta käsin sitten kertoo, kuinka meidän suomalaisten tulisi olla ja elää kotimaassamme! Ja eduskuntaankin pitäisi joidenkin mielestä päästä? Missä järki suvakeilla?
Luulisi tuon olevan ulospäin nähtynä puolueenkin kannalta rasite .Liikkeen historia on rakentunut yhteiskunnan rakentamiseen ja kehittymiseen. Ei ole suotavaa , että arvokas työ kaatuu suvakkien mukana tyhjyyteen.
Toi mustahan on täysi pelle, menis täyttää kellareihin hiili uuneja.
Husua on lyöty piänenä lankulla päähän, siksi se on ihan tasainen.
Sai kai siinä yhteydessä aivovammanskin.
Husu on musta jätös..
Husu lavastanut koko jutun että voi tapansa mukaan syyttää perussuomalaisia taas siitäkin.
Joku ystävällinen laittoi narun husulle jossa voi pitää vaikka kotiavaimia.Täysin kiittämätön moukka.
eihän se tiedä edes mitä avaimilla tehdään.
Brungergin raakaaineet
Kuule tunnen Husun ja sanon vaan et jos Husu suuttuis ja olisi väkivaltainen niin sun leukaläskit vaan plässähtäis kun Husu soturi pudottais sut ykkösellä.
Me ollaan Somalii, me ollaan tulevaisuus
Somalit kasvaa, suomi lapset varttuu virheist oppii
Ja kokemust karttuu.
Siellä se Husu jatkaa kamppaanjaansa Uudensuomen puheenvuoro palstalla.Hyvän riidan on taas saanut sielläkin aikaiseksi ja sehän tämänkin yhteiskunnan rakentajan tarkoitus onkin.Parasta olisi olla kokonaan kommentoimatta hänen puheitaan , niin mutta ulkopuolelle jättäminenhän se vasta onkin pahinta rasismia.
Mikäs pullanaama se kolostaan piipittää? Soturi Husu ei piittaa kasvottomista huuteluista.
Olen Husun kanssa samaa mieltä.
Persut (ja niitten kannattajista) suurin osa on rasisteja.
Niitähän on esitutkinnassakin jatkuvaa syöttöä ja tuomittu.
Fakta on fakta.
Rasismi on vastenmielistä.
Rasismi on rikos.
Kyllä rasistien kuuluis toimia kuten rasistit toimii?
Olis hienoo nähdä puolimiljoonaa rasistia suomen kaduilla yhdellä kertaa
Husu on sellainen riidankylväjä. aikanaan oli asterixissa tällainen ja kukas sen oli kylään lähettänyt, no tietenkin ceasar itse, jonka tarkoituksena oli kylvää epäsopua kylän väen keskuuteen. näin se olisi helpompi valloittaa.
Kylläpä on herkkänahkaista porukkaa