Ahdistaa!!

arghh!

Miksi kaikki menee pieleen yleensä silloin kun yksi asia menee päin mäntyä??

4

971

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • man-legally

      ja nähdä ai että se oli legenda

    • näppien nuoleskelija

      Tuntuu, että kun asiat menevät huonosti, ne menevät huonosti. Ja KAIKKI asiat. Kyse ei siis ole mistään yhdestä epäonnistumisesta tai epäonnisuudesta...vaan koko maailma kaatuu päälle...vai olinkohan se sittenkin minä, joka kaaduin, kun en kestänyt?

      Kuinkahan kauan tätä jatkuu? Paistaako päivä ikinä risukasaan...? Yleensä olen jaksanut olla vaikeuksista huolimatta positiivinen, mutta nyt on sekin TODELLA lujassa... Mitä mieltä tällaisessa elämässäkään loppujen lopuksi on; kun on aina vaan onneton.

    • sidukka2

      Se on se kuuluisa Murphyn laki.....
      Mutta oletkos kuullut, että jos yksi asia menee hienosti - siis todella hienosti - niin sitä seuraa perässä monta hyvinmenevää juttua.
      Pätee lait myös toisinkin päin.

    • Minzurainen

      Joo. Kyl on tuntunu jo pitkään et mikään ei toimi. Opiskelu menee ihan v...tuilleen, kun ahdistaa se paikka ja ne ihmiset siellä niin et en saa millään lähdettyä liikenteeseen. Ja kun siel ei käy niin valmistuminenkin vaan lykkääntyy ja lykkääntyy. Ja kun en saa kunnon duunia ni en saa koskaan sitä omaa asuntoakaan. Ja sekin masentaa. Ja mikä masentaa ihan sikana, ni tän kaiken lisäks en oo löytäny mistään omaa kultaa. Eli ei oo ees ketään joka lohduttais tai kannustais tai ois ees tukena. Ja nyt taas v..tuttaa ja tylsistyttää. Kaikki on niin jostaun syvältä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      23
      3081
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2169
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      70
      2023
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      1863
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1593
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      40
      1366
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1302
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1275
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      111
      1095
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1076
    Aihe