Minulle tehty eturauhasen poistoleikkaus, olen 54v ja leikkauksesta lähes puoli vuotta. Erektiota ei ole veiläkään. Lääkärit uskotteli, että heti leikkauksen jälkeen pitää aloittaa erektiolääkitys ja pikku hiljaa elpyy erektio, mutta todellisuus ei vastaa lääkäreitten arvioon. Lääkkeistä ei apua ja olen edelleen impotentti. En haluaa pistoksia. Minulla on ongelma.
Eturauhassyöpä leikkauksen jälkeen
2
285
Vastaukset
- Anonyymi
Onko sinulla kuitenkin seksihaluja? Eturauhassyövän hormonihoito yleensä vie halutkin (testosteroni ajetaan alas).
- Anonyymi
Tuo halun tunteminen on tärkeä asia. Minun mieheni on saanut hormoonihoitoa eturauhassyövän takia. Riittämättömän erektion vuoksi on kokeiltu kerran Viagraa (ei juuri auttanut) ja kerran Cialista.
Cialis tuntui paremmin auttavan (selvää turvotusta oli) mutta mieheni valitti että homma ei oikein toimi, koska "päässä ei tunnu", "ei tunnu miltään". Ei siis himota.
Jotta esim. Cialis tehoaisi, pitää ensin olla stimulaatiota, ohjeissa sanotaan: siis pitää syntyä selvästi tuntuva halu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke653286- 1422327
- 921868
- 1711559
- 861439
- 651426
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?741399- 691182
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771140Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t341088