Tosi kova juttu päästä alempaan loppu sarjaan. Kunnon pelle joukkue,
Hienoa sjk bravoo
20
95
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan sama.
- Anonyymi
Vielä ehtisi vaihtaa valmentajaa ennen kuin alkaa nuo mutasarjan pelit!!!!
Ei nuo Sarajärven jutut nyt oikein toimi, kannattaisko joskus vilkaista eteisen peiliin, vois ongelmien syy näkyä sieltä.
Tavallaan SJK:n rämpiminen on hyvä asia, huomataan että pelkästään mustia miehiä ostelemalla ei JOUKKUETTA rakenneta! Taitaa tykätä tummemmasta jötköstä suussa
- Anonyymi
TP-Seinäjoen oranssit paidat käyttöön. niin peli-ilo löytyy taas.
- Anonyymi
Tämän joukkueen pelit on ihan hanurista
- Anonyymi
Sjk. Muistattako kuinkä käytihin Tuunasen Kaisaniemen Tiikeriillä. Ei Joko Joko paloo keinotekoosesti juurtunu Stadin Asvalttiin. Painitahanan ja pelatahan me Eteklä-Pohojalaaset Pesäpalloa. Ei kannettu vesi kaivossa pysy. Eipä juuri näy omia kasvattajia, samoin kun ei näy Kauhajoen korisporukaskaan, Kauhajoella vain ei ole ollu samanlaasta paniikinomaasta valmentajain vaihtua. Kärsivällisyys ja nopiat voitot on pilannu monen seuran hyvin alkaneen kiidon. Näin loppukaneettina siteeraan eresmennyttä Veikko Wennamoa Seteli selkärankaisia ja Rahan turmelemia on nyky urheiluihmiset.
- Anonyymi
Eihän tälläästä muukalaislegioonasakkia oo kellään.Puolet tummista pihalle ja Suomalaisia kehittyviä pelaajia tilalle.
Niille 3 Sjkn omalle kasvatillekkin vois antaa peliaikaa. Piirin ballopojat is bäk.- Anonyymi
Tuskin noilla "vahvistuksilla" on kovinkaan kova pelimoraali, kunhan nyt sen verran potkivat, että saavat täällä asustella.
- Anonyymi
Ehdotan valmentajan vaihdosta kerran viikossa, sillä noustaan huipulle.
- Anonyymi
Olisin toivonut et Eremenko sr olis saanu valmentaa kauden loppuun.
- Anonyymi
Näille niiegereille postimerkki perseeseen ja suoraan Hki-Vantaalle.
- Anonyymi
Vahingos satuun ruudusta pätkän seuraamaan pesistauolla maarianhaminapeliä,ei kertaakaan saaneet palloa vartin aikana edes keskiviivan yli niin totesin että ei mun tartte nuota mennä kattomaan vaikka ajattelinki yhden pelin käydä että saa kahvituntikeskusteluun buusteria ku yx työmaalla fanittaa niitä,en ymmärrä miksi.Toista oli Toivolan Pentin ja Rajaniemen,Lammin jne aikaan.Jaa mutta silloon ei ollu ku yx ulkomainen, Ferenc Bene muistaakseni Unkarin maajoukkuepelaaja,ja hän täytti paikkansa.
- Anonyymi
Bene oli kova sana vaikka oli jo ikää.
Jaskarin Kalle hyvä valmentaja.
Wiikmanin Timppa ja Kaappola hyvät molket.Pelasin junnuna sepsis ja käytiin 1977 helsinkicupis pelaamas.Sitten seura menikin konkkaan ja meidän valmentajat sanoi et meidän syy kun meni hesanreissulla niin paljon rahaa.Sitten tulikin Sepsi-78
Paikallimatsit varsinkin b ja a junnuna oli kovia pelejä sekä paljon katsojia.
Sepsi.Tp-55 ja Sisu.Vanhat äijätkin kentänlaidalla tappelivat kun vetivät politiikan mukaan peleihin. - Anonyymi
Fanit Katoo heti kun tulee huono vuosi...aito pohjalais meininki...ei aina voi voittaa...olikin liian kova hurmos parin hyvän vuoden jälkeen...
- Anonyymi
Oletko oikein seurannut SJK:n pelejä ollenkaan viime vuosina tuolla asiantuntemuksella? Hurmoksesta ja menestyksestä on jo useampi vuosi ja se lähti sillä oven avauksella, kun Valakarille annettiin potkut! Se oli huippupäätös, onnea vaan päätöksen tekijöille! Katse peiliin ja hävetkää. Tulokset ennen ja jälkeen puhuvat tylyä kieltään.
Ja pikkuvinkki: Ei edes Veikkausliigassa pärjää ilman hyökkääjää. Tämän tietää D-juniorikin! Mutta SJK:ssa ei tiedetty, vaan yritettiin kauteen ilman kunnon hyökkääjää. Kumma kyllä, SJK ei juuri maaleja ole tehnyt. Yllättävääkö? Varmasti SJK:n toimistossa, mutta ei missään muualla.
- Anonyymi
Että oikein Areenaki tehtiin siinä alakukiimas, no vois siä sähälyä pelata näin syksystä ja keväällä.
- Anonyymi
Kyllä niitä SJK:n takkeja näkyi maakunnaski vanhojen futaajien päällä, nyt on siirretty vissiin komeroon.
- Anonyymi
Palkatkaa valkuksi HIFK:n T. Thodesen.
Toki Mixua tai Kuqia saattaisi olla viihdyttävämpi seurata näissä puitteissa. Tai sitten Rautiainen voisi myös tuoda lisäkatsojia. - Anonyymi
Itte meen kattomaan hyvää hyökkäävää peliä ja runsasmaalisia otteluita,siis Akatemian.Yksikin kunnon persoonallinen pelaaja tekisi ihmeitä,mieluiten hyökkääjä.
- Anonyymi
Seinäjoen ja Törnävän pallon ex-pelaaja nykyinen Kupsin valmentaja Jani Honkavaara on seuraava Sjkn valmentaja.
Saa nyt sitten katsoa kestääkö Raipen kasetti entisen pelikaverin touhuja. vai joko vappuna tuloo monoa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869
