Tuotantoeläimet vapautettava luontoon

Tuotantoeläimille pitää sallia samat ihmisoikeudet kuin luonnossa eläville eläimillekin. Kaikkien on oltava tasa-arvoisia ja vapaita.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kohta alkaisi sitten löytymään ammuvia lehmiä pitkin metsiä puittenväleistä. Saisko löytäjä pitää?

Äänestä

Siellähän se nautalauma jo juoksenteli KeskiSuomessa.

Äänestä

Voi hyvä vihreä toveri, kun pakkaset tulee viikon parin päästä, kaikki vihreä häviää, eikä naudan pötsi sulata havunneuloja niinkun hirven.

Äänestä
  • Pitkätukkainen ylämaan lehmä tullee toimeen Suomen talvessakin. Talvellahan voi lopettaa märehtimisen, jos tuoretta apilaa ei ole saatavilla. Käy vaikka talviunille kuten nallet.

    Äänestä

  • Ja aidanseipätäkö syövät?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tuotantoeläimille pitää sallia samat ihmisoikeudet kuin luonnossa eläville eläimillekin. Kaikkien on oltava tasa-arvoisia ja vapaita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu