Kun juotte Happy Porteria, varokaa!!!!!!!!

8

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikein koulussa kerrottiin, vau. Joku vuosi poika taisi loukkaantua, kun yritti lähteä katolta luudalla. Ehkä niihin kirjoihin pitäisi laitta jokin varoitustarra, kuten "Sisältää epärealistisia kuvauksia ja epätodellisia asioita, joita ei pidä ottaa todesta"

      • " Ehkä niihin kirjoihin pitäisi laitta jokin varoitustarra, kuten "Sisältää epärealistisia kuvauksia ja epätodellisia asioita, joita ei pidä ottaa todesta" "

        Tämän voisi laittaa myös raamatun kylkeen :-)


      • Anonyymi
        Pappi_Heljas kirjoitti:

        " Ehkä niihin kirjoihin pitäisi laitta jokin varoitustarra, kuten "Sisältää epärealistisia kuvauksia ja epätodellisia asioita, joita ei pidä ottaa todesta" "

        Tämän voisi laittaa myös raamatun kylkeen :-)

        Niin voisi. Ryhdytkös ajamaan asiaa?


      • Anonyymi

        Sisältövaroitus pitäisi liimata jokaisen "pyhän" kirjan kylkeen. Tarvittavan lain säätäminen voi eduskunnan nykyiseltä koostumukselta jäädä väliin.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Niin voisi. Ryhdytkös ajamaan asiaa?

        Pitäisi tehdä joku grafiikka aj sitten etsiä joku tarrafirma ja sitten levittää rullia seurakuntiin ja ulkoistaa varsinainen työ kirkasotsaisille kappalaisille.

        Aika mutkikasta.
        Kun kuitenkin uskovainen on niin sekaisin uskonsa kanssa, että pitäisi asiaa vaan rienauksena, vaikka kyseessä selkeä fakta.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Sisältövaroitus pitäisi liimata jokaisen "pyhän" kirjan kylkeen. Tarvittavan lain säätäminen voi eduskunnan nykyiseltä koostumukselta jäädä väliin.

        Nykyhallitusta ei kiinnosta kuin maahanmuutto ja naisten oikeudet.

        Velkaa 10 miljardia ja Rinne paijaa Liin olkapäätä ja kehrää kuin kotikissa uuninpankolla.


      • Anonyymi
        Pappi_Heljas kirjoitti:

        Nykyhallitusta ei kiinnosta kuin maahanmuutto ja naisten oikeudet.

        Velkaa 10 miljardia ja Rinne paijaa Liin olkapäätä ja kehrää kuin kotikissa uuninpankolla.

        Köyhät, sairaat, työttömät jne. pitäisi jättää oman onnensa nojaan, vaikka raha on jotain jota keskuspankit voivat laittaa liikkeelle tarpeen mukaan?


    • Anonyymi

      Harvemminpa tuota juotua tulee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      99
      3231
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      75
      2496
    3. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      1
      1933
    4. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      64
      1463
    5. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1432
    6. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      16
      1025
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      945
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      331
      937
    9. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      857
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      50
      824
    Aihe