Kristillisdemokraatit

Anonyymi

Kristittyjä politiikassa, saavat kristittyjen ääniä.
Ei paljon ole moittimista, mutta näkyvyyttä tarvitsevat lisää.

3

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei parin prosentin puolue, jonka ideologia on sekoilla jumalan kanssa tarvitse palstatilaa kuin seurakuntatalon ilmoistustaululla.

    • Anonyymi

      Twittwrviesti kristillisten tapaan:

      @SariEssayah
      "Ei hoitajia voi postinjakajilla korvata ja muutenkin #sote en tuskin kannattaa #posti n työsopimuskiistoja koplata. Jokaisen on toki hyvä arjessa lähimmäisistä huolehtia ja vointia kysellä toimipa sitten missä ammatissa tahansa."

      Kukapa olisi niin tyhmä, että kuvittelisi postinjakajien tekevän sairaanhoitajien tehtäviä, mutta ei ole ollenkaan hullumpi ajatus laittaa palveluun postinjaon lisäksi "sote-velvoitetta syrjäseuduilla" kuitata vanhusten hyvinvoinnin tila ja viestäi eteenpäin oikeaan kohteeseen avuntarpeesta. Postihan saattaa usean viikon aikana olla ainoa elävä ihminen, joka viran puolesta syrjäkylille tulee säännöllisesti, jos ei muuta avuntarvetta ole jo käytössä.

      Essayhan mielestäkö ei postintuoja saisi kutsua ampulanssia, jos mummo on loukannut jalkansa kaaduttuaan sisällä ja maattuaan lattialla pari vuorokautta.

      Kun posti yli 75 vuotiaille viedään "perille asti" olisi sulaa hulluutta syrjäseuduilla olla kytkemättä jotain yhteiskunnan velvoitetta jo postinjakeluvelvoitteen hoitajalle, kun valtio sen kuitenkin maksaa. Kyllä asioita voidaan kehittää ja hyviä ideoita jalostaa. Kristillisten Essayha käyttäytyy nykyään kuin "piru lampaiden vaatteissa". Karisee tuolla menolla onneksi loputkin kannattajat. Ulkokultaista touhua ja täysin vastoin sitä, mitä kristillisesti oriointuneilta ihmisiltä odotetaan.

    • Anonyymi

      Ba maalilma nauraa. Vakavasti totuutta seuraavat ovat ihan muualla.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6374
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3813
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3190
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1726
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      969
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      956
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      869
    Aihe