Homerakennus

Anonyymi

Jestas. Tuli mieleen yhtäkkiä että Mulla oli alakoulussa vihreät hiukset ei siis värjätty ja sitten kerrottiin että siellä oli hometta. Siis en viikkoon käynyt suihkussa lapsena tai kahteen ja pidin hiukseni jatkuvasti letillä. Huh huh. Niin mä mietin kahtoko ne tarkkaan tuota että nyt joku asia pielessä. Ähh tuo sukuki on niin erikoinen että en mä taia ymmärtää mitä vaikutuksia on mutta tapahtumilla on kaikkia vaikutuksia sen Oon päätelly

2

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo tuolla naapurustossa asuu äijä joka ei vissiin koskaan pese tukkaansa, pitää aina ponnarilla. Ja se letti on jonkin sammaleen peitossa. Hyi saatana.

    • Siis eihän tukkaansa tartte pestäkkään. Se on epäterveellistä. Siinä poistuu hiuksen luonnollinen patina, kun myrkkyaineella sen joka toinen päivä pesee. Shamppooteollisuuden keksintöä koko hiustenpesu. Lorealin ja Vidal Sassoonin salajuoni. Hiukset kannattaa huuhdella kerran viikossa sadevedellä. Aluksi, kun lopettaa myrkyillä pesemisen, hiukset rasvoittuvat ja haisevat, mutta muutaman viikon päästä siihen jo tottuu.

      Jos siellä aloittajan koulussa olikin hyvää hometta. Samaa kun sini - tai valkohomejuustossa. On myös olemassa viherhomejuustoa, joten tod. näk. tästä on kyse ja sillä on suotuisia terveysvaikutuksia. Onhan antibiootitkin vain hometta ja löydettiin, kun astiat jätettiin tiskaamatta laboratoriossa, joten home sweet home!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      30
      5830
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      34
      5333
    3. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      29
      3014
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      34
      2454
    5. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2118
    6. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      15
      2088
    7. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      36
      1992
    8. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      12
      1691
    9. En ole koskaan kokenut

      Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka
      Ikävä
      19
      1677
    10. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1653
    Aihe