Lissu ymmärtää maahantulijoita

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f11bf822-400c-445f-b1e6-c90b7325d608

Lissu sanoo, että jutussa esitetyt asiat ovat hänen sanomiaan, mutta eri asia yhteyksissä !

Lissu ei aijo tehdä mitään asian vuoksi.

Tosi törkeitä kommenttejea, ihan sama missä asia yhteydessä tahansa-
7<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

jännä että nämä jutut eivät vuosien päästä pidä paikkaansa mutta kansaiväliset kymmeniä vuosia sitten allekirjoitetu sopimukset ovat tätä hetkeä eikä maailma ole muuttunut välillä miksikään.

Äänestä

"Niillä sanoilla ei tarkoitettu nyt tiedossa olevia asioita, Autio viittaa Oulua kuohuttaneisiin, alaikäisiin kohdistuneisiin seksuaalirikoksiin, joissa tekijöinä on ollut Suomeen tulleita ulkomaalaisia."

No eihän tuosta mihinkään pääse, että sekopää mikä sekopää. Viimeiset 20 vuotta kuka tahansa kaduntallaaja on tiennyt että muslimimatut raiskaavat kaikkialla vääruskosia lapsia päätöikseen. Eikä tuo puupää muka ole sitäkään tiennyt, vaikka on poliisi.

1Äänestä

Itse ne kyllä ottavat aina asiat pois asiayhteydestään ja vaativat tuomioita! Esimerkkinä vaikka Jösse Järvenpään biisit, joissa kaikissa on asiayhteys.

Äänestä

Tuo ukkohan itse MYÖNTÄÄ olevansa noiden lauseiden takana! Varsinainen pedofiilien ja raiskareiden ymmärtäjä!

1Äänestä

Lissu ei voi asialle mitään kun kaikki lauseet on hänen aikaan saannosta.

Tässä taas nähdään miten kiire Lissuilla on !

Toivotaan, että Lissulle sattuu ihan omalle kohdalle tuo rikastaminen !

1Äänestä

Rasismikortilla PetosPersuKokoomusKeput tuovat paljon lisää, ulkomaista halpatyövoimaa veroparatiisikaivoksiin ja akkutehtaisiin töihin, nauttimaan parempaa palkkaa luonnontuhoamisesta, kuin mitä maksaisivat suomalaisille, joita eivät edes halua työllistää.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/15995121/yle-valeuutisoi-koboltti-bisneksista---veropakolaisyritys-hoyerin-takana-on-kiinalainen

YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ EI OLE MITÄÄN EROA, OPPOSITION JA HALLITUKSEN VÄLILLÄ.

Kansalaiset tehdään voimattomiksi, köyhyyteen pakottamalla, etteivät jaksaisi edes valittaa, saati vaatia oikeuksiaan.

VALTAKUNNANOIKEUS olisi oikea osoite, koko syvässä korruptiossa rypevälle eduskunnalle.

Äänestä

Näyttää kuvassakin heikkolahjaiselta reppanalta.
...."Kuva on varmasti irroitettu asiayhteydestään", vaikka minähän siinä olen. Mutta kuva on valekuva, se kamera on varmasti ollut trollikamera...."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f11bf822-400c-445f-b1e6-c90b7325d608

Lissu sanoo, että jutussa esitetyt asiat ovat hänen sanomiaan, mutta eri asia yhteyksissä !

Lissu ei aijo tehdä mitään asian vuoksi.

Tosi törkeitä kommenttejea, ihan sama missä asia yhteydessä tahansa-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu