"Villiyrttien keruu" on veroparatiisimonopolien raaka-aineen hankintaa ja luonnon tuhoamista

Anonyymi

Suomen haavoittuvainen, herkkä ja pitkälti uhanalainen luonto - EI kestä Vogelin kaltaisten, jättimäisten veroparatiisi-monopolien, ahnetta raaka-aineen hankintaa, jota Yleisradio nyt, luonnontuhojen erityisosaajana mainostaa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/15986224/yleisradio-mainostaa-uhanalaisten-soille-valttamattomien-kihokkikasvien-repimista

Enää ei ole sellaista päivää, jona Yleisradio ei olisi repimässä, tallomassa, kiskomassa, hävittämässä ym kaikin tavoin vihaamassa ja tuhoamassa Suomen luontoa ja ihmisiä.

Maanittelee ihmisiä luontoa tuhoamaan, "villiyrttien keruun", valheellisella nimellä ja rahahoukuttimella, että jopa tonnin voi tienata kesässä, kun tekee orjatöitä, veroparatiisimonopoleille luontaisbisneksissä, kuten Vogelille.

Eikö mikään taho saisi Yleisradiota vastuuseen, siitä pohjattomasta ahneudesta, äärioikeiston veroparatiisimonopolien mainonnasta, jota se tiedonvälityksen sijaan harjoittaa ?

1

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Palautteista ja luonnontuhojen mainostamisen, hillitsemis-pyynnöistä, Yle vain innostuu. Teemme valituksia ministeriöihin, mutta auttaako sekään - YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ, ihmiset ja luonto, ovat veroparatiisimonpolien, eli hallitsemattomien markkinavoimien riistettävissä.

      Rasismikortilla äärioikeiston järjestäytyneet veroparatiisirikolliset, tuovat ulkomaista halpatyövoimaa, keräämään uhanalaiset kasvit ja tuhoamaan suot - Yle-rahoituksella ilmainen mainonta.

      Suomi EI ole enää mikään perustuslaillinen oikeusvaltio ja demokratia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet toisen kanssa

      ...ja minä yhä vain sinua kaipaan. Tiedän ettet ole onnellinen siellä. Älä hukkaa aitoa onnea ja rakkautta hukkaan vain
      Ikävä
      216
      1516
    2. Näytit taas lihoneen.

      Tynnyri se vaan kasvaa.
      Ikävä
      29
      1373
    3. Kuka teistä on paras nainen

      A-nainen? J-nainen? K-nainen? M-nainen? S-nainen? Vai kenties joku muu...? 😊
      Ikävä
      61
      1259
    4. Onko jotain mistä

      Olet huolissasi kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      78
      1194
    5. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      69
      1187
    6. Jos me joskus nähtäisiin

      niin ei kai sen vielä tarvitsisi merkitä sen enempää? Ja voihan olla ettei kumpikaan enää siinä vaiheessa edes haluaisi
      Ikävä
      103
      1163
    7. Osaako joku selittää tätä

      Että miksi mulle on joka toinen ventovieras ihminen tyly ainakin ilmeillään ja eleillään?
      Ikävä
      75
      1162
    8. Koska vietät

      Yhteisen yön kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      54
      988
    9. Lesken uusi

      Onko totta että puolangan kunnalla töissä ollut mies joka kuoli niin sen vaimolla jo uusi lohduttaja. Pitäneekö paikkans
      Puolanka
      18
      932
    10. Persun suusta:"Köyhät on luusereita ja ansaitsevat köyhyyden"

      Ministeri Juuston apulainen näin uhoaa. Mitäs siinä. Kyllä on jo tiedetty muutaman vuoden hallitustyön pohjalta että per
      Lieksa
      174
      844
    Aihe