Totuus rahapeliautomaateista!

Anonyymi

Ne ovat rahassa jo kylpevien ökypohattojen kerjäyslaareja joihin köyhät latovat viimeisetkin penninsä, vaikka tilanteen pitäisi järkiperäisesti ajateltuna olla ihan toisin päin.

Miten joku postipohattakin nostaa tollasia liksoja ja bonuksia ja ne raskaan työnraatajat ei tienaa edes minimipalkkaa? Ylipäätänsä kaikkien firmojen johtajia ja heidän "vastuutaan" liioitellaan saatikka sitten niitä työmääriä. Ei Veikkauksen pääjohtajan tartte tehdä muuta kuin hoitaa ja voidella koneisto niin, että rahaa tulvii ovista ja ikkunoista taloon. Kansa maksaa hänenkin koko elämänsä. Veikkauksen hallituksessa sitten istuu näitä jo muilla elämänaloilla menestyneitä ja vaurastuneita ahneuden perikuvia, jotka pukee solmion aamulla, käyvät kerran viikkoon tai kahteen istumassa tunnin parin kokouksessa ja nettoavat veikkaajien rahoja kymmeniä tuhansia vuodessa tekemättä käytännössä yhtään mitään.

Kaiken tämän keskellä sitten ollaan verottamassa mm. pullonkerääjien "huipputuloja" jne.. HAH HAH!!

Tää yhteiskuntajärjestelmä on kyllä syvältä perseestä! Kaikkein vähävaraisimpia ja köyhimpiä kyykytetään armotta. Ilmankos köyhiä ja työttömiä halutaan pakottaa töihin lakkauttamalla tukiaisia, koska sehän on ökyporvareilta pois, jos sopulit eivät kanna pähkinöitä herrojen pöytään.

Se mikä on herroille ilmaista olkoon rahvaalle ja köyhälistöllekin ilmaista. Ihmiset ovat tasaveroisia maailmassa. Kansalaispalkka niille, jotka haluaa sitkutella elämäntapatyöttömänä ja kunnon tuntuva palkanalennus kaikille pyrkyreille. Sama raha siten riittää budjetissa niin kuin ennenkin.

4

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Veikkauksen johto kokoomuslaisia monopolin kannattajia, sietäisi saada monoa ahteriinsa. Lieneekö kaikki muutkin ylimitoitettujen palkkojen saajat kokoomuslaisia vai löytyykö muiden puolueen porsaita? Valtio velkaantuu kun maksetaan moisia palkkoja ja bonuksia ym, mutta kas kummaa on Kokoomuskin aivan hiljaa kun velkaantuminen tapahtuu omien ukkojensa ja akkojensa ylisuurien palkkojen vuoksi. Velkarahalla maksetaan ylisuuret palkatkin ja Veikkaus sen lisäksihuijaa pelaajia ohjelmoiduilla peleillään. Syy miksi peleistä ei voittoja tipu on ohjelmointi joka takaa että pelaaja jää vain tappiolle.

    • Anonyymi

      Eikös se tässä ole tullut jo selväksi: sinne peliautomaatille pitää mennä HÄVIÄMÄÄN JA PALJON. Jokaikinen pelaaja ja ennen kaikkea peliongelmainen, hop hop nyt varmistamaan että se kioski, kauppa ja huoltoasema pysyy pystyssä. Se on teidän velvollisuus! Siis peliautomaatit eivät ole olemassa siksi, että pelaajat voittaisivat vaan niillä kerätään vuokranmaksurahat ja avustukset työntekijöiden palkkojen maksuun. Pyydä sitten vaikka ruoka-apua siltä kaupalta, jonka peliautomaattiin olet hävinnyt rahasi. Kyllä ne tonnin häviötä kohti voivat vähän vanhentuneita elintarvikkeita antaa, jotta pysyt hengissä pelataksesi seuraavassakin kuussa.

      Kuuntele ja lue Veikkaus-juttuja: koko ajan muistutetaan, että ihmisten halutaan HÄVIÄVÄN nimenomaan Veikkaukselle. Kaupat. poliitikot ja eri järjestöt ovat huolissaan, että lakkaat häviämästä Veikkaukselle. Pelaajan voitoista ei ole niin väliä. Vieläkö huvittaa pelata Veikkauksen peliautomaatteja?

    • Anonyymi

      Liian helppoa keskitetysti säädellä niitä voittoprosentteja vaikka päivittäin. Kestäisiköhän päivänvaloa moinen toiminta?

      • Ei niitä mitenkään saadellä aina se sama on 90%:n pinnassa. Pitkää toki paikaansa se, että veikkaus siinä voittaa aina jos pelaat pelaat ja vielä kerran pelaat. Eli jos pelaat vaikka päivittäin. Joku päivä voit voittaa,mutta jos lasket pelikerrat vaikka vuodenainaikana jokaiselta päivältä yhteen olet varmasti miinuksella ja voittaja on veikkaus johtajineen ja edunsaaajineen.

        Peliautomaattien pelaaminen ei siis pidemmänpäälle kannata vaikka joku ykisttäin pelikerta tai pelipäivä voi jäädäkkin plussalle, mutta koko vuoden aikainen pelaaminen kaikilta pelipäiviltä menee varmasti miinukselle 0,90 odotusarvolla.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      78
      2464
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1435
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1301
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1182
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      895
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      98
      736
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      29
      731
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      686
    Aihe