Ajat on muuttumassa toteaa Mauri

Anonyymi

Siksipä hyvän tuulinen Mauri pukeutuu kaapista vanhaan naamiaisien Jokeri pukuun ja lähtee leikkaamaan pihanurmea korvillaan vanhempien rippilahjaksi annetut korvalappustereot laulaen äänekkäästi mukana, tämän kylän poikii

6

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mauri lämmittää ruohonleikkuun jälkeen saunan ja istuu sen jälkeen kylmä olut huulillaan vielä maistuen rantalaiturilla ja kuuntelee. Yhtäkkiä puhelin piippaa viestin merkiksi. Mauri kohottaa katseensa ja avaan puhelimen. Se on Veikkaukselta, Mauri on siis voittanut jotain.
      Mauri kirjautuu veikkaukseen ja tarkastaa. Numerot vain vilisevät silmissä, kuinka monta nollaa voikaan olla olemassa, miettii Mauri ja sulkee puhelimensa. Ja haaveilee.

      • Anonyymi

        Maurilla menee juuri nyt vähän heikosti :(
        Mauri on hävinnyt paljon rahaa veikkauksen peleihin :(
        Mauri hermostui äsken ja löi itseään vasaralla sormille :(
        Ai. ai mauria :(
        Maurilla ei ole edes kunnon ruokaa kotona :(
        Äsken mauri söi pilaantunutta jogurtttia :(
        Mauri aikoo pimeällä käydä penkomassa roskista, josko sieltä saisi syötävää itselleen :(


    • Anonyymi

      Jaa että Veikkauksen mainoksen käsikirjoitus nyt täällä, kun ne typerät mainokset piti laittaa tauolle.

    • Anonyymi

      Mainoksesta poiketen, Mauri päättää jättää jakamatta rahat läheisille ja lähteä itse käymään ulkomailla. Opiskelee alusten aikataulut reitit. Mauri hyvä meitä kutsuu punainen planeetta.

      • Anonyymi

        Ihan itserakas Mauri ei kuitenkaan ole, hän on aikonut tarjota kahvit sekä vapaavalintaisen leivoksen Veikkauksen sekä Postin johtohenkilöstölle 😇


    • Anonyymi

      Mauri oli aina hieman erityisenlainen. Teki asiat eri tavalla kuin muut. Asui vanhempiensa luona ja ajoi vanhalla ilmattomalla Jopolla kylän ainoaan baariin.
      Sehän on ihan täyshullu saatana nauroi naapuri, kun kuuli, että Mauri oli laittanut viisi tonnia vetoon Suomen euroviisuvoiton puolesta. Syön kasan paskaa jos Monsteri voittaa, huusi naapuri baarissa.
      Mauri korjasi voitollaan navetan katon, vanhempiensa talon katon ja osti vielä uuden auton joponsa tilalle. Naapuri pyyhki ruskeita suupieliään ja alkoi trollailla netissä Maurista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      111
      7161
    2. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      59
      4737
    3. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4721
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      49
      3869
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3798
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      216
      3762
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      26
      3343
    8. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      51
      2721
    9. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      37
      2614
    10. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      38
      2299
    Aihe