Ajat on muuttumassa toteaa Mauri

Anonyymi

Siksipä hyvän tuulinen Mauri pukeutuu kaapista vanhaan naamiaisien Jokeri pukuun ja lähtee leikkaamaan pihanurmea korvillaan vanhempien rippilahjaksi annetut korvalappustereot laulaen äänekkäästi mukana, tämän kylän poikii

6

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mauri lämmittää ruohonleikkuun jälkeen saunan ja istuu sen jälkeen kylmä olut huulillaan vielä maistuen rantalaiturilla ja kuuntelee. Yhtäkkiä puhelin piippaa viestin merkiksi. Mauri kohottaa katseensa ja avaan puhelimen. Se on Veikkaukselta, Mauri on siis voittanut jotain.
      Mauri kirjautuu veikkaukseen ja tarkastaa. Numerot vain vilisevät silmissä, kuinka monta nollaa voikaan olla olemassa, miettii Mauri ja sulkee puhelimensa. Ja haaveilee.

      • Anonyymi

        Maurilla menee juuri nyt vähän heikosti :(
        Mauri on hävinnyt paljon rahaa veikkauksen peleihin :(
        Mauri hermostui äsken ja löi itseään vasaralla sormille :(
        Ai. ai mauria :(
        Maurilla ei ole edes kunnon ruokaa kotona :(
        Äsken mauri söi pilaantunutta jogurtttia :(
        Mauri aikoo pimeällä käydä penkomassa roskista, josko sieltä saisi syötävää itselleen :(


    • Anonyymi

      Jaa että Veikkauksen mainoksen käsikirjoitus nyt täällä, kun ne typerät mainokset piti laittaa tauolle.

    • Anonyymi

      Mainoksesta poiketen, Mauri päättää jättää jakamatta rahat läheisille ja lähteä itse käymään ulkomailla. Opiskelee alusten aikataulut reitit. Mauri hyvä meitä kutsuu punainen planeetta.

      • Anonyymi

        Ihan itserakas Mauri ei kuitenkaan ole, hän on aikonut tarjota kahvit sekä vapaavalintaisen leivoksen Veikkauksen sekä Postin johtohenkilöstölle 😇


    • Anonyymi

      Mauri oli aina hieman erityisenlainen. Teki asiat eri tavalla kuin muut. Asui vanhempiensa luona ja ajoi vanhalla ilmattomalla Jopolla kylän ainoaan baariin.
      Sehän on ihan täyshullu saatana nauroi naapuri, kun kuuli, että Mauri oli laittanut viisi tonnia vetoon Suomen euroviisuvoiton puolesta. Syön kasan paskaa jos Monsteri voittaa, huusi naapuri baarissa.
      Mauri korjasi voitollaan navetan katon, vanhempiensa talon katon ja osti vielä uuden auton joponsa tilalle. Naapuri pyyhki ruskeita suupieliään ja alkoi trollailla netissä Maurista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      94
      3146
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      73
      2425
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      60
      1424
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1402
    5. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      865
    6. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      309
      863
    7. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      12
      860
    8. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      49
      785
    9. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      777
    10. Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.

      Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      748
    Aihe