heitä on siirtynyt demareihin.
Ei Andersson pysty saamaan kannatusta nousuun, eikä hän taida sitä enää edes yrittää.
Ei Andersson pysty saamaan kannatusta nousuun, eikä hän taida sitä enää edes yrittää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jos tärkeintä lisämamutus ja kalifatti? Bensan kallistaminen ja lääkeomavastuun säilytäminen,?
Tuosta malli VAS. -Liiton johdolle!
Aina pitää seurata ent. Neuvostoliiton ja nyk. Venäjän menoa.
Ja tehdään kaikki, niin kun ITÄ-Rajan takana.
https://www.ts.fi/uutiset/maailma/4696299/Putinille valtava takaisku Moskovan vaalissa Yhtenainen Venaja menetti lahes kolmanneksen paikoistaan
Taka-ISKU toinen toisensa jälkeen, niin valtio(t) , olipa se viimeinen nimeltään tulevaisuudessa vaikka "R Y S S Ä ! kaatuu lopullisesti!
No; ehkä sitten Li Andersson kunnioittaa roistovaltion (MAFIA) muistoa ja äimistelee sitten joskus ministeriyyttään! Miten ihmeessä pääsikin? : ))
Vasemmistoliittoa ei enää tarvita. Osa kannattajista valuu vihreisiin ja osa demareihin.
Miksi hallitus sai nopeasti budjetin? Koska virkamiehet tehneet omalla tavallaan. Pelkkää silmän lumetta koko touhu.
Vuoden kuluttua taas ollaan miljardien eurojen vajeessa. Koko hallituskauden aikana velkaannumme lähes 15 miljardilla eurolla.
Valtion omaisuutta dumpataan kansainvälissille suursijoittajille ale- hintaan.
Jossain vaiheessa ei enää kiky ym silmänkääntö tempuilla pelata oli hallitus mikä tahansa. Elintason pudotus on vääjäämätön Suomessa.
ja kun rinnet oikkaroi pääministerinä verisuonet päässä pullistellen ei mene montaakaan vuotta kun siirtyvät perus s,n leiriin.
Vihervasujen joihin kuuluu myös sdp....onkin tarkoitus saada suomi kyykkyyn kun ei onnistunut 1918....aattanan punikit
"Vihervasujen joihin kuuluu myös sdp....onkin tarkoitus saada suomi kyykkyyn kun ei onnistunut 1918....aattanan punikit "
Tässä oikea tuhon taistelupari.
Veronika"patriarkaatti-kupla"Honkasalo
Ja koko maailman lapsellisin poliitikko Suomela.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006243156.html
Saatiin jäämää köyhiin pureva lääkeomavastuu, heko, heko, vasut!
Lääkeomastuu jäi miksi sitä ei purettu nyt siihen oli olisi mahdollisuus?miksi näin ei ole tehty.