Homma eskaloituu vielä. Älkää antako mennä siihen!

Anonyymi

Homma on rauhassa saanut mennä siihen pisteeseen, että eskaloitumisen vaara on suuri. Rakkaat puoluesoturit, huolehtikaa rauhan pysyminen maassa. Marco de Wit ajaa yhdessä muiden rauhaa rakastavien kanssa turvallisuutta Suomessa eikä haluta, että homma eskaloituisi jotenkin peloittavalla tavalla koko kansan heikennykseksi!
On olemasas paljon merkkejä eskaloitumisesta. Tätä edistää voimeneva polarisaatio, joka jakaa lujasti kansaa kahteen leiriin. Tällaisesta kehityskulusta ei voi olla hyvää seurattavaa. Senhän tietää jo kuuluisa Pihtiputaan mummokin.

Oli meinaan mennä eväsleivät viereiseen kurkkuun, kun luin, mitä SKE:n oikeuden käynneissä on tapahtunut. Marcoa riistetään huolella sivuun johtopaikalta ja lain turvaamin suojin annetaan Riikalle mahdollisuus vedättää mädätys sellaiseen pisteeseen, että se jos mikä ei ole tulevalle eskaloitumisen vaaralle minkäänlainen este. Riikka ohjaa SKE:tä peloittavalla tavalla liian suvakoituneeseen suuntaan, joka on ilmi selvä mädätys ja pitkän linjan salassa pidetty ovelaain ovelampi salajuoni.
Vaikka SKE:ssä mädätys on jo peloittavan pitkällä, älkää vielä erotko SKE:stä. Oikeuden käyntejä on vielä ja uskon, että oikeus voittaa ja Marco vielä palaa vallan rattiin. Ja ohjaa ja luotsaa Suomea pois eskaloitumisen rumalta vaaralta. Mutta ilman tätä eskaloituminen tapahtuu kun suomi on ehkä jo sitten polarisoitunut kahteen rintamaan.

8

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Anna palaa Manolito
      nyt on sinun vuorosi
      jo riittää kyyristely eessä Riikan hirmuisen

    • Anonyymi

      Diktaattori Mano de Wit l
      Takaisin valtaan!
      Jäseniä on manipuloitu äänestämään väärin, joten äänestykset voidaan mitätöidä.

    • Anonyymi

      Tähänpä mielisin lisätä: tilulilulii, tilulilulii.

      Eskko Nurmijärveltä

    • Anonyymi

      Rakkaat puoluentoverit. Poliittinen polarsaatio eskaloituu. Pian emme tarvitse puolueita, vaan olemme itsenäisiä suomalaisia. Taistelkaame tämän puolesta kynsin ja hampain, puukoin ja puntarein.

    • Anonyymi

      Ei anneta homman eskaloitua. Olemme tarkkoina ja huolehdimme joka selustan ja sivustan. Tilanne ei missään nimessä saa eskaloitua. Polarisaatio ei ole hyvästä. Sitä aikaansaa yksinomaan vihervasemmisto. Ne yhdessä saavat turhaa polarisaatiota aikaan, joka taas voi johtaa ikävään eskaloitumiseen. Mutta vielä on toivoa, ettei eskaloitumista tapahtuisi. Eskaloituminen on todellinen uhkakuva. Eli hommat eskaloituu molemmilla laidoilla siihen pisteeseen, että alkaa niin sanottu nuijapauke ja taistelu omin käsin. Tähän ei saa mennä. Totalitäärinen stop eskaloitumisen edistymiselle!

    • Anonyymi

      Meitä keisarit ei enää hoivaa
      eikä veriset julmuritkaan.
      Tovereissamme meillä on voimaa
      vapauttamme puolustamaan.

    • Anonyymi

      Riistäjät ruoskaa nyt selkäämme soittaa,
      vastassa valkoinen armeija on.
      Pakko on taistella,
      kuolla tai voittaa,
      ratkaisu eessä on tuntematon.

      Veljemme vankilat tyrmiinsä sulkee,
      kostaja kultaakin kalleimman vei
      Ilkkuen roistot ja ryövärit kulkee,
      sellaista kauemmin sallita ei!
      Vääryyttä vastaan
      me taistelun teillä kuljemme
      kostoa kalpamme soi.
      Vaikkakin yksilöt sortuisi siellä,
      muistonsa konsana kuolla ei voi!

    • Anonyymi

      Näin on tapahtunut ja tälle ei voi mitään

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Raimo laamanen

      Onko Raimo siirtynyt yläkerran orkesteriin ? Jos on niin jaksamista Seijalle.
      Puolanka
      20
      2932
    2. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      192
      2706
    3. Sanna Marin veti posket lommolla röökiä Ruisrockissa

      Tai ainakin röökin näköistä, liekö itse käärittyä 🫢
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      1616
    4. Antin piti riuhtoa Sofia irti pojankIopista

      Oli festivaaleilla Iiimautunut johonkin jätkään, niin Antin piti käydä irroittamassa täti ja pelastamassa poikanen. Pah
      Maailman menoa
      253
      1387
    5. Aloitko pelätä siis

      Että otan suhun oikeasti yhteyttä
      Ikävä
      107
      1199
    6. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      40
      1046
    7. Olet ollut aika törkeä minua kohtaan

      Sillä tavalla ovelasti, ettei mitään "todisteita" ole mistään. Eli niin kuin, että mitään et ole tehnyt, mutta toisaalta
      Ikävä
      46
      987
    8. Saisipa sitä palata ajassa taaksepäin

      maailmaan jossa oli vielä edes joku järki tallella ja ajatus takana. Sain myös suunnatonta iloa erään henkilön näkemises
      Ikävä
      32
      894
    9. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      135
      889
    10. Voi ei kuvitteletkohan sä

      Nyt etten ookaan susta kiinnostunut 😿😿 ethän ajattele niin 🥺
      Ikävä
      43
      784
    Aihe