Homma eskaloituu vielä. Älkää antako mennä siihen!

Anonyymi

Homma on rauhassa saanut mennä siihen pisteeseen, että eskaloitumisen vaara on suuri. Rakkaat puoluesoturit, huolehtikaa rauhan pysyminen maassa. Marco de Wit ajaa yhdessä muiden rauhaa rakastavien kanssa turvallisuutta Suomessa eikä haluta, että homma eskaloituisi jotenkin peloittavalla tavalla koko kansan heikennykseksi!
On olemasas paljon merkkejä eskaloitumisesta. Tätä edistää voimeneva polarisaatio, joka jakaa lujasti kansaa kahteen leiriin. Tällaisesta kehityskulusta ei voi olla hyvää seurattavaa. Senhän tietää jo kuuluisa Pihtiputaan mummokin.

Oli meinaan mennä eväsleivät viereiseen kurkkuun, kun luin, mitä SKE:n oikeuden käynneissä on tapahtunut. Marcoa riistetään huolella sivuun johtopaikalta ja lain turvaamin suojin annetaan Riikalle mahdollisuus vedättää mädätys sellaiseen pisteeseen, että se jos mikä ei ole tulevalle eskaloitumisen vaaralle minkäänlainen este. Riikka ohjaa SKE:tä peloittavalla tavalla liian suvakoituneeseen suuntaan, joka on ilmi selvä mädätys ja pitkän linjan salassa pidetty ovelaain ovelampi salajuoni.
Vaikka SKE:ssä mädätys on jo peloittavan pitkällä, älkää vielä erotko SKE:stä. Oikeuden käyntejä on vielä ja uskon, että oikeus voittaa ja Marco vielä palaa vallan rattiin. Ja ohjaa ja luotsaa Suomea pois eskaloitumisen rumalta vaaralta. Mutta ilman tätä eskaloituminen tapahtuu kun suomi on ehkä jo sitten polarisoitunut kahteen rintamaan.

8

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Anna palaa Manolito
      nyt on sinun vuorosi
      jo riittää kyyristely eessä Riikan hirmuisen

    • Anonyymi

      Diktaattori Mano de Wit l
      Takaisin valtaan!
      Jäseniä on manipuloitu äänestämään väärin, joten äänestykset voidaan mitätöidä.

    • Anonyymi

      Tähänpä mielisin lisätä: tilulilulii, tilulilulii.

      Eskko Nurmijärveltä

    • Anonyymi

      Rakkaat puoluentoverit. Poliittinen polarsaatio eskaloituu. Pian emme tarvitse puolueita, vaan olemme itsenäisiä suomalaisia. Taistelkaame tämän puolesta kynsin ja hampain, puukoin ja puntarein.

    • Anonyymi

      Ei anneta homman eskaloitua. Olemme tarkkoina ja huolehdimme joka selustan ja sivustan. Tilanne ei missään nimessä saa eskaloitua. Polarisaatio ei ole hyvästä. Sitä aikaansaa yksinomaan vihervasemmisto. Ne yhdessä saavat turhaa polarisaatiota aikaan, joka taas voi johtaa ikävään eskaloitumiseen. Mutta vielä on toivoa, ettei eskaloitumista tapahtuisi. Eskaloituminen on todellinen uhkakuva. Eli hommat eskaloituu molemmilla laidoilla siihen pisteeseen, että alkaa niin sanottu nuijapauke ja taistelu omin käsin. Tähän ei saa mennä. Totalitäärinen stop eskaloitumisen edistymiselle!

    • Anonyymi

      Meitä keisarit ei enää hoivaa
      eikä veriset julmuritkaan.
      Tovereissamme meillä on voimaa
      vapauttamme puolustamaan.

    • Anonyymi

      Riistäjät ruoskaa nyt selkäämme soittaa,
      vastassa valkoinen armeija on.
      Pakko on taistella,
      kuolla tai voittaa,
      ratkaisu eessä on tuntematon.

      Veljemme vankilat tyrmiinsä sulkee,
      kostaja kultaakin kalleimman vei
      Ilkkuen roistot ja ryövärit kulkee,
      sellaista kauemmin sallita ei!
      Vääryyttä vastaan
      me taistelun teillä kuljemme
      kostoa kalpamme soi.
      Vaikkakin yksilöt sortuisi siellä,
      muistonsa konsana kuolla ei voi!

    • Anonyymi

      Näin on tapahtunut ja tälle ei voi mitään

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä siellä ABC on tapahtunut

      Tavallista isompi operaatio näkyy olevan kyseessä.
      Alajärvi
      181
      7567
    2. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      88
      3499
    3. Kuvaile elämäsi naista

      Millainen hän on? Mikä tekee hänestä sinulle erityisen?
      Ikävä
      59
      2424
    4. Kolari Klaukkala

      Kaksi teinityttö kuoli. Vastaantulijoille ei käynyt mitenkään. Mikä auto ja malli telineillä oli entä se toinen auto? Se
      Nurmijärvi
      70
      1548
    5. Ukraina ja Zelenskyn ylläpitämä sota tuhoaa Euroopan, ei Venäjä

      Mutta tätä ei YLE eikä Helsingin Sanomat kerto.
      Maailman menoa
      373
      1486
    6. Ooo! Kaija Koo saa kesämökille öky-rempan:jättimäinen terde, poreallas... Katso ennen-jälkeen kuvat!

      Wow, nyt on Kaija Koon mökkipihalla kyllä iso muutos! Miltä näyttää, haluaisitko omalle mökillesi vaikkapa samanlaisen l
      Kesämökki
      20
      1386
    7. Kuvaile elämäsi miestä

      Millainen hän on? Mikä tekee hänestä sinulle erityisen?
      Ikävä
      57
      1373
    8. Toivoisin, että lähentyisit kanssani

      Tänään koin, että välillämme oli enemmän. Kummatkin katsoivat pidempään kuin tavallisesti toista silmiin. En tiedä mistä
      Ikävä
      17
      1091
    9. Olisinpa jo siellä, otatkohan minut vastaan

      Olisitpa lähelläni ja antaisit minun maalata sinulle kuvaa siitä kaikesta ikävästä, tuskasta, epävarmuudesta ja mieleni
      Ikävä
      79
      1040
    10. Kevyt on olo

      Tiedättekö, että olo kevenee kummasti, kun päästää turhista asioista tai ihmisistä irti! Tämä on hyvä näin <3
      Ikävä
      84
      1038
    Aihe