Joukko Isisiä kannattavia naisia hallitsee Al-Holin leiriä

7<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pysyköön poissa Suomesta.

1Äänestä
  • Demla-stasi haluaa Suomeen silmitöntä väkivaltaa

    Ja lisää ikuisesti elätettäviä

    1Äänestä

Tuon uskonnon naiset/äidit ovat tappaneet omia tyttäriään jos nämä eivät meinaa pysyä "ruodussa".

1Äänestä

Jos olisivat pulmusia niin eivät pääsisi millään suomeen. Nyt on aika hyvät mahdollisuudet.

1Äänestä

Palautushaaveet noiden osalta lopullisesti jäihin ja sillä siisti. Todellisia apua tarvitsevia naisia ja lapsia on leireillä kymmeniä miljoonia, autetaan heitä, jos auttamiskiima on kova.

1Äänestä
  • Jo pelkkä asian selvittely ja vatkaaminen viranomaisten ja poliitikkojen taholla maksaa rahaa ja aikaa ja on muista tärkeämmistä pois.

    1Äänestä

No Suomessa Reetta Karvala vaatii ILtalehden pääkirjoituksessaan nuo ISIS lapset pitää saada Suomeen. Että silleen.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

väkivallalla eli ei ne mitään pulmusia ole joten ei Suomeen heitä.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000006228694.html?utm_campaign=tf-HS&utm_term=1&utm_source=tf-other&share=a0bea60ab7dcf169621b57d55be3d521

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu