Exap on totuus

Mikä on totuus?

Totuus on se, mitä Exap sanoo. Hän ei voi erehtyä, sillä hän on jumala.

Aamen ja hallelujaa!

Exap! Exap! Exap!

Tahdomme lisää Exapia jä vähemmän jumalaa!
1359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tänään 8.9.2019 tulee TV seiskalta klo 12.15 ohjelma: Elää kuin Vapahtaja. Ohjelmassa paljon sapatista.
Katsokaapa.

Äänestä
  • Voi katsoa myös arkistosta.

    Äänestä

Kiitos luottamuksesta, mutta minä kirjoitan yleensä siitä, mikä on useimpien alan asiantuntijoiden näkemys kustakin asiasta.

Varoitus: Kun asioita pohtii todisteiden valossa, eikä ajaudu sokeaan uskoon joka perustuu vain joidenkin (vailla todisteita oleville) mielipiteille, se saattaa johtaa samalle kannalle kuin mitä minä edustan.

Olkaa siis hyvin varovaisia, etten vain pääse johtamaan ketään muiden ihmisten sokeista ja perusteettomista mielipiteistä kohti tervettä ajattelua.

1Äänestä

Miley Cyrus on lesbo. Vieläkö diggaat häntä?

Äänestä
  • Minäkin tykkään naisukupuolesta, kuten palttiarallaa puolet ihmiskunnasta. Joten mikäs siinä on ongelma ? Vaimoni lienee homo, koska hän tykkää miehistä.

    Jälkimmäisessä on toki sellainen ongelma, että kyllä jokin on pielessä jos joku tykkää miehistä. ;)

    1Äänestä

  • Exap kirjoitti:

    Minäkin tykkään naisukupuolesta, kuten palttiarallaa puolet ihmiskunnasta. Joten mikäs siinä on ongelma ? Vaimoni lienee homo, koska hän tykkää miehistä.

    Jälkimmäisessä on toki sellainen ongelma, että kyllä jokin on pielessä jos joku tykkää miehistä. ;)

    Sun vaimolla on molo!

    Revi siitä!

    Äänestä

Hävytöntä tekstiä!

Jokainen palstaa lukenut tietää sen, että Exap on vain ihminen, joka tuo esille oman tietämyksensä ja perustaa ne lähteisiin, joita suurin osa palstan adventisteista ei tunnista!

Exap on jalo mies, jonka vaimo rakastaa häntä ja pitää lapset hyvin kurissa!

Äänestä
  • Näinkö on?

    Äänestä

  • Moni ateisti on jalo mies.

    Äänestä

Bi-nainen on paras kumppani. Heistä on vain positiivista sanottavaa.

1Äänestä

Onko tämä palstan Exap Tie, Totuus ja Elämä?

Onko Hän Herra Jumala Kaikkivaltias?

Äänestä

Olen väsynyt ja jätän hyvästit tälle palstalle.

Kiitos kaikille!

Äänestä

Vitut se Exap mikään totuus ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mikä on totuus?

Totuus on se, mitä Exap sanoo. Hän ei voi erehtyä, sillä hän on jumala.

Aamen ja hallelujaa!

Exap! Exap! Exap!

Tahdomme lisää Exapia jä vähemmän jumalaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu