Mikä on totuus?
Totuus on se, mitä Exap sanoo. Hän ei voi erehtyä, sillä hän on jumala.
Aamen ja hallelujaa!
Exap! Exap! Exap!
Tahdomme lisää Exapia jä vähemmän jumalaa!
Exap on totuus
13
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tänään 8.9.2019 tulee TV seiskalta klo 12.15 ohjelma: Elää kuin Vapahtaja. Ohjelmassa paljon sapatista.
Katsokaapa.- Anonyymi
Voi katsoa myös arkistosta.
Kiitos luottamuksesta, mutta minä kirjoitan yleensä siitä, mikä on useimpien alan asiantuntijoiden näkemys kustakin asiasta.
Varoitus: Kun asioita pohtii todisteiden valossa, eikä ajaudu sokeaan uskoon joka perustuu vain joidenkin (vailla todisteita oleville) mielipiteille, se saattaa johtaa samalle kannalle kuin mitä minä edustan.
Olkaa siis hyvin varovaisia, etten vain pääse johtamaan ketään muiden ihmisten sokeista ja perusteettomista mielipiteistä kohti tervettä ajattelua.- Anonyymi
Miley Cyrus on lesbo. Vieläkö diggaat häntä?
Minäkin tykkään naisukupuolesta, kuten palttiarallaa puolet ihmiskunnasta. Joten mikäs siinä on ongelma ? Vaimoni lienee homo, koska hän tykkää miehistä.
Jälkimmäisessä on toki sellainen ongelma, että kyllä jokin on pielessä jos joku tykkää miehistä. ;)- Anonyymi
Exap kirjoitti:
Minäkin tykkään naisukupuolesta, kuten palttiarallaa puolet ihmiskunnasta. Joten mikäs siinä on ongelma ? Vaimoni lienee homo, koska hän tykkää miehistä.
Jälkimmäisessä on toki sellainen ongelma, että kyllä jokin on pielessä jos joku tykkää miehistä. ;)Sun vaimolla on molo!
Revi siitä!
- Anonyymi
Hävytöntä tekstiä!
Jokainen palstaa lukenut tietää sen, että Exap on vain ihminen, joka tuo esille oman tietämyksensä ja perustaa ne lähteisiin, joita suurin osa palstan adventisteista ei tunnista!
Exap on jalo mies, jonka vaimo rakastaa häntä ja pitää lapset hyvin kurissa!- Anonyymi
Näinkö on?
- Anonyymi
Moni ateisti on jalo mies.
- Anonyymi
Bi-nainen on paras kumppani. Heistä on vain positiivista sanottavaa.
- Anonyymi
Onko tämä palstan Exap Tie, Totuus ja Elämä?
Onko Hän Herra Jumala Kaikkivaltias? - Anonyymi
Olen väsynyt ja jätän hyvästit tälle palstalle.
Kiitos kaikille! - Anonyymi
Vitut se Exap mikään totuus ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422502Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423012113- 241890
- 241625
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘241485Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta421433- 441376
- 1001349
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391305- 361076