Saako kysyä ketä täälä on

Tai tarkemmin millaista poruhkaa ootte tällä palstalla .
Kirjoittele t teko töistä on ko yksityinen vai kunta ala valtion.
Oletko opiskelija eläkeöäinen työtön tai maahan muuttaja lappalainen tai alaikäinen
Kentieskotiäiti. Tai siivooja piilossa komeeossaan.
Vain asialliset vastaukset.
Kiitos jo etukäteen
29<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Pääosin olemme rasisteja ja persuja.

1Äänestä

laittaka joku facebook sivuks tai ryhmäksikö se ..tää niminen palsta
ni näkee vähä lisää ketä siel örisee

Äänestä

W mie oon. Valtion virastossa.
Savolais nuainen ja onpi rattossaa. Opetella tietokonian käyttööpi.

Äänestä

Onko tämä nyt jonkunlainen tapa kartoittaa keitä täällä on kirjoittamassa.
No, tavallisia tallaajiahan me ollaan, kritisoidaan vähän arkipäivän sattumuksia, hiukka arvostellaan johtajia ja niiden työtapoja.
Osa meistä on töissä, osa eläkkeellä. Jotkut kirjoittelee muuten vaan.

Äänestä

Ihan tavallisia ihmisiä, ainakin osa. Toki myös paljon melko hassuja putinistipersuhöppänöitä, joiden päivät kuluvat Yle matuttaa ja kiusaa-oksentelujen merkeissä, mutta ne erottaa jo kaukaa.

Äänestä

Me olla työttön matu kaiki me, jotka me tällä kirjotettan.

On paljo sanottava assioita pääsä. Siksi me paljo kirjotta ja sano.

Äänestä

Täällä on todellisuudessa ehkä kymenen kirjoittajaa. Minäkin kirjoitan ainakin kymmenellä nimimerkillä ja vastailen itselleni. Joskun haukun oman kommenttini pystyyn ja näin saan ketjusta pitkän. Pidän omia kirjoituksiani keulilla aina kaikenlaisilla pikku kirjoituksilla. Näin ne päivät menevät.

Vasemmisto nousuun.

Äänestä
  • Minäpäs.

    Äänestä

Vittuuntuneita suomalaisia joita ei ole aivopesty kaikenmaailman uskomuksilla.

Äänestä

Joskus harvoin saattaa joku henkisesti suht.koht. tervekin eksyä kirjoittamaan palstalle, mutta me perssut ajetaan ne nopeasti kovalla älämölöllä ja v***lulla pois.

Äänestä

Pottuuntuneita postimiehiä. Ei aina jaksa polkeakaan näillä liksoilla.

Äänestä

Minä olen työtön. Pitääkin lähteä hakemaan vaimo kotiin t työpaikasta.

Tänään kävin kuntosalilla päivällä ja lidlissä ka u passa. Sitten söin ja lepäsin.

Nyt tuli kiire pihahommiin kun voi b ielä ajaa nurtsin. Pks sdp

Äänestä

Saa tietenkin kysyä, mutta vastaukset ovat yhtä arvaamattomia kuin muutkin gallupit. Itse olen populisti, rasisti, maahanmuuttovastainen, persu jne. jos vihervasemmistoa on uskominen. On niitä nimityksiä ollut paljon muitakin, mutta ei nimi miestä pahenna, jos mies ei nimeä.

Äänestä

viestiketjun aloittajalle OPETTELE KIRJOITTAMAAN OIKEA OPPISTA SUOMEA JA PUHUMAAN TULE SITTEN VASTA TÄNNE AIKUISTEN KANSSA KESKUSTELEMAAN

Äänestä
  • Turhaa huudat nyt ei olla armeijassa.

    Eikö tuo oikeen tunnu sujuvan sinultakaan. .
    Pilut ja lainausmeelåkit samo i n väärissä paimoissa isoja kirjaimia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Turhaa huudat nyt ei olla armeijassa.

    Eikö tuo oikeen tunnu sujuvan sinultakaan. .
    Pilut ja lainausmeelåkit samo i n väärissä paimoissa isoja kirjaimia.

    Mene pyytämää hoitsulta lissää rauhoittavia.

    Äänestä

suurin+osahan+99,99%+täällä+skriivaa+puuta,+heinää+=++PASKAA++ja+JOS+uskot+kirjoituksiin+olet+väärässä+paikassa

Äänestä

Olen aloittajan kanssa samaa ryhmää, anonyymejä.

Äänestä

Hei
Ketä kaikkii tääl on

Äänestä
  • Tääl on ainaki ketä, ja sen setä. Molemmat kirjoittaa näppikset sauhuten, eivätkä osaa kirjoittaa yhdyssanoja oikein.

    Äänestä

No voi voi

Äänestä

täällä ihmiset anonyymina? taikka kirjautuneena...?
mailmamenosta kiinostneille...

Äänestä

Huomenta te kaikki työttömät töissä

Äänestä

Jaha. Taas on näemmä Suomen hallitus täällä kasassa.

Äänestä

Makailen sänhyssä ja kattelen vuoroin yleä ja mtvn kokoomusohjelmaa.

Kun jaksan vähän kuntoilen. Ja lähden sitten lidliin ostamaan. Hyviä laadukkaita ulkomaisia kasviksia.

Äänestä
  • Minä vartoilen koska Kauniit ja rohkeat alkaa. Postissa pitäis kyllä käydä, kun mummo lähetti ruokapaketin minulle!

    Äänestä

Minä olen erotettu virkamies..syytä en kerro enempää mutta rikosta tai kavallusta en ole tehnyt.

Äänestä

Makoilen sängyssä ja kirjoittelen ja lepään pitää kohta lähteä vaimoa hakemaan töistä ja mennään yhdessä kuntosalille.

Äänestä

Ketä kaikkii täällä on tänään

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tai tarkemmin millaista poruhkaa ootte tällä palstalla .
Kirjoittele t teko töistä on ko yksityinen vai kunta ala valtion.
Oletko opiskelija eläkeöäinen työtön tai maahan muuttaja lappalainen tai alaikäinen
Kentieskotiäiti. Tai siivooja piilossa komeeossaan.
Vain asialliset vastaukset.
Kiitos jo etukäteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu