Pian saadaan poijjaat ja tytöt halpaa olutta, viiniä ja väkeviäkin , Ruotsi aikoo laskea oluen ja viinien veroja 30 % ja väkevien veroja peräti 40 %, oluthan siellä on jo nyt halvempaa kuin lippos/vanhaskroadiassa.
Viinakset halpuvat !
Late lapista
3234
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos lie totta höpäjät niin suomessakin puliitikot varsin varmasti peruvat viinaverojen korotusaikeet.
Onhan tuosta Ruotsalaisten veron alennuksesta puhuttu uutisissa pitkin päivää, nyt viimeksi klo 19,00 MTV kolmosen uutisissa .
vielä kukaan onnistunut tiputtelemaan, saati sitten sahtia tai oluita panemaan eli viinejä käyttämään; kaikki ovat tulleet Jepelle ja muille ihmisille hirmuisiin hintoihin, niin psyykksesti, fyysisesti, sosiaalisesti, poliittisesti, kriminologisesti ja jopa liikennettä ovat ankarat juopottajat alati häiritsemässä.
Viinakset ovat liian halpoja, niitä saa liian helposti, ja vielä kuka tahansa ikärajat ylittävä Pölhö-Kustaa voi hankkia niitä sammioittain, muka nautinta-aineeksi!
Viinakortit käytäntöön ja happamat takaisin ALKOON ja hinnat oikeudenmukaisen korkeiksi!
Kuten kaikki tietävät alkoholi on parasta pesu- ja puhdistus- sekä säilöntäaineena. Lääkkeeksi vain ulkonaisesti haavojen ja ihottumien hoitoon!
Ruotsi seuraa Suomen huonoa esimerkkiä! Sääli mukavia ruotsalaisia; tietenkin hyvinvointiyhteiskunnan alasajon ja romuttamisen kestää kansalainen pienessä pöhnässä paremmin ja eliittikin saa huseerata kruunut liiviinsä rauhassa kun terhakat selväjärkiset ihmiset eivät ole tekemässä kiusallisia kysymyksiä!