Suomessa samaa pankeilla?

5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kuinka vaikeaa voi olla kirjoittaa palstalle kommenttiaan aiheesta, eikä vain oysikoida ja plätätä linkkiä johonkin tarinaan. Keskustelupalsta näyttää aika erikoiselta ja kertoo keskustelijoiden avuttomuudesta, mikäli kommunikointi käy vain linkkien kautta.

Äänestä
  • miksi asiat pitää toistaa jos linkki sisältää tarpeellisen?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    miksi asiat pitää toistaa jos linkki sisältää tarpeellisen?

    Oletko siis tuon linkin sisältämän tekstin kirjoittaja, vaiko jees-porukkaa jolla ei ole mitään omaa sanottavaa, ainoastaan "mää olen samaa miältä ku toi linkkiki" ?

    Äänestä

  • God.Is.A.Girl kirjoitti:

    Oletko siis tuon linkin sisältämän tekstin kirjoittaja, vaiko jees-porukkaa jolla ei ole mitään omaa sanottavaa, ainoastaan "mää olen samaa miältä ku toi linkkiki" ?

    tä?

    onko linkittäminen kiellettyä vai mikä kummeksuttaa?

    jos ihmiset jauhais vähemmän ja puhumisen sijasta tehtäisiin töitä niin olis asiat paremmin. Eikö riitä kun poliitikot eli puhuvat päät hoitaa puhumisen ja me otamma kantaa sekä äänestämmä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    tä?

    onko linkittäminen kiellettyä vai mikä kummeksuttaa?

    jos ihmiset jauhais vähemmän ja puhumisen sijasta tehtäisiin töitä niin olis asiat paremmin. Eikö riitä kun poliitikot eli puhuvat päät hoitaa puhumisen ja me otamma kantaa sekä äänestämmä

    On tosiaan se vähäkin ymmärrys lukeemaansa näköjään hävinnyt. Ei kiellettyä, mutta ei kovinkaa mairittelevaa linkittäjän älyllistä touchia ajatellen. Antaa hiukan yksinkertaisen kuvan, ja syö se lopunkin "uskottavuuden" joka mahdollisesti linkittäjällä olisi ollut, kun olisi pohjustanut asiaansa. Eikä keskustelupalsta ole linkityksillä käytäviä keskusteluja varten. Aika turhaa on, jos linkkejä vaihtamalla hommat etenevät. Muiden mielipiteitä kopsaamalla, ilman että itsellä on asiaan mitään annettavaa. Sellaista kutsutaan tiedottamiseksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.uusisuomi.fi/uutiset/us/2efd1e19-04ea-4261-8c70-39a6ee6ddd0b?ref=ampparit:87d5

jaaaha

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu