HUIJAUSTAKO

Anonyymi

MIKSI KENOA EI ARVOTA STUDIOSSA MKUTEN ALKUAIKOINA NYT EI SAA ENÄÄ VOITTOJA

8

279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on liian kallis tapa arpoa. Ajatteleppa 3 kertaa päivässä siellä olis hirmu porukka räpeltämässä.

    • Anonyymi

      Joo, joo, varmaan tosiaankin ainut syy!!!!!!! Alkuaikoina tuli voittoja mutta kas kummaa, kun tuli päiväarvonta ja tietokone niin kummasti vähenivät ja voitonjakoja Veikkauksen sivuilla ei julkaistu aikoihin!!!!!?????

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näitä etsit ?
        https://www.veikkaus.fi/fi/tulokset#!/tulokset/keno

        Mikseihän noissa voitonjaoissa näytetä tuplattujen ja plussattujen voittajien lukumäärää, oisko niin ettei niitä pahemmin ole?


      • Anonyymi

        Veikkaus ei halua jakaa rahaa vaan pitää sen itsellään. Pelkkää huijausta nuo plussaukset ovat. Ei niissä mitään voita. Plussanumero on automaattinen ei voi edes itse valita sitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Veikkaus ei halua jakaa rahaa vaan pitää sen itsellään. Pelkkää huijausta nuo plussaukset ovat. Ei niissä mitään voita. Plussanumero on automaattinen ei voi edes itse valita sitä.

        Veikkaus on valtion rahan keräämiskeino eräänlainen piilovero jota vapaehtoiset maksavat


    • Anonyymi

      Kenon voitonjakojen julkaiseminen Veikkauksen sivuilla jäädytettiin pitkäksi, pitkäksi aikaa eli niitä ei julkaistu, kunnes ne taas palautuivat.

    • Anonyymi

      Lotus Kenoa Rulettia vastaavia arvuas vs arvonta pelejä voi pelata ammattimaisesti onnistumiset perustuen yhteen riviin peleihin joiden voittojen todennäköisyys on numeroilla rajatulla alueella järjestäjälle tietokonella arpoen vastaan esim Veikkauksen loputtomat rahavarat. Ite pelannut jonkin verran mutta enemmin kuin kokokansan Lottoa Kenoa missä lasketaan edeltä prosentit mitä maksetaan.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      119
      10024
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      78
      5016
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      69
      4842
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      7
      3300
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      14
      2507
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      107
      1740
    7. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      55
      1560
    8. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1536
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      59
      1454
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      66
      1392
    Aihe