Vettä löytyi - evolutionistin surkuhupaista

6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Elämää luultavasti ilmestyy kaikkialle missä on sille sopivat olosuhteet, ei tapahtuu jonkinlaista mineraalien ja kemikaalien "evoluutiota" joka johtaa elämän syntymiseen.

Varsinainen evoluutio kuitenkin alkaa vasta kun elämä on syntynyt.

Äänestä

  • Osoitit hyvin kuinka toivoton tilanne on; elämä ei ole mitään kemikaalien ja energian peliä pelkästään; se olisi jo syntetisoitu, jos niin olisi..
    Ja sitten vielä evoluutioprosessien mahdottomuus: luonnonvoimat ei tuota mitään organismeja tai rakenteita.

    Kyseessä on nerokas suunnittelu, mutta koska vapaaksi väitetyssä tieteessä johtopäätökset ja totuus on määritelty etukäteen, niin onhan pakko uskoa materialistiseen selitykseen :D.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Osoitit hyvin kuinka toivoton tilanne on; elämä ei ole mitään kemikaalien ja energian peliä pelkästään; se olisi jo syntetisoitu, jos niin olisi..
    Ja sitten vielä evoluutioprosessien mahdottomuus: luonnonvoimat ei tuota mitään organismeja tai rakenteita.

    Kyseessä on nerokas suunnittelu, mutta koska vapaaksi väitetyssä tieteessä johtopäätökset ja totuus on määritelty etukäteen, niin onhan pakko uskoa materialistiseen selitykseen :D.

    Mitään mystistä "elämän eliksiiriä" ei ole ja tutkijat ovat jo luoneet täysin keinotekoisen bakteerin:

    https://www.hs.fi/tiede/art-2000006114234.html

    PS.
    Nyt uskovaiset voivat aloittaa selittelyn että "niin mutku, niin mutku".

    Äänestä

Omat vedet kohta saastutettu pilalle, hädissään nyt tähyillään taivahalle josko löytyis uutta elinkelpoista planeettaa.. Noillakin tutkimuksiin menevillä rahoilla olis järkevämpää alkaa puhdistamaan omia vesiä.

Äänestä
  • Tottahan tuo, kaikki tutkimus on turhaa.
    Olisi mukavaa elellä kivikaudella ja juoda ojasta vettä, nettiäkään ei olisi, eikä sitä tarvitsisi kun kukaan ei osaisi kirjoittaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

toiveajattelua elämästä taas....:)
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/10f61601-3473-46a1-8bfa-06ca3113ca7e

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu