Nytkö demaritkin jo rikkovat lupauksiaan?

Taitavat olla samaa sakkia kepu-sipilöiden kanssa?
Vaaleissa saivat luottamusta kansalta, mutta nyt se ei heille merkitse enää mitään!
Kyllä rahaa vanhusten ja sairaanhoidon kuntoonlaittamiseen on kun vaan asiat pistetään tärkeysjärjestykseen.
Onhan rahaa puoluetukiin, poliittisiin avustajiin, demareiden palkkiovirkoihin, yms. ottakaa sieltä!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Rinne lupasi ennen vaaleja äänestäjilleen, "että 0.7 hoitajamitoitus hoidetaan kuntoon heti ja että vappuna jokainen alle 1000 eur/kk ansaitseva eläkeläinen saa 100 eur/kk lisää. Molemmat lupaukset on nyt petetty. Ja jatkoa seuraa...

Rahathan meni korotettuihin puoluetukiin ja korotettuun kehitysmaiden tukemiseen (lisärahaa noin 70 000 000 (70 miljoonaa), kokonaissumma noin 1 000 000 000 euroa (1 miljardi)).

Muutama kymmenen miljoona meni heti ensi metreillä ministereiden ja kansanedustajien avustajien palkkaamiseen. Tämä tosin näyttää nyt hyvinkin perustellulta, onhan meillä Suomen historian tyhmin pääministeri. Ennen kaikkea pääministeri tarvitsee koko joukon avustajia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Taitavat olla samaa sakkia kepu-sipilöiden kanssa?
Vaaleissa saivat luottamusta kansalta, mutta nyt se ei heille merkitse enää mitään!
Kyllä rahaa vanhusten ja sairaanhoidon kuntoonlaittamiseen on kun vaan asiat pistetään tärkeysjärjestykseen.
Onhan rahaa puoluetukiin, poliittisiin avustajiin, demareiden palkkiovirkoihin, yms. ottakaa sieltä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu