..vois käydä lukemassa SUomen kielisiä Päivien Viemää sivuja, joissa ois juonipaljastuksia?
Mistä...
tytteli
5168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
löytyy kovinka helpolla.. Itse kävin katsomassa Päivien Viemän engl. kielisil sivuil ja ihan hämmästyin ku tajusinkin kaiken :) voin kyl kertoo sulle jtn inhottavia juonenkäänteitä mitä jäi mieleen.
Kyllä käy, jos vaan viittit kertoo. Olisin kiitollinen. Mulla kun on toi englanti aika huono!
Elikäs..
Ensiks tuol yksil sivuil on historiaa, mikä on meille tietty melkein just tapahtunutta, tai sit vasta tapahtumassa.
Elikäs, ensinnäkin ainakin Bellen näyttelijä vaihtuu jossain vaiheessa, mikä on minusta ikävää :/ se nyt ei ole kuitenkaan juonesta mitn, joten jatketaan..
Siis todella tyhmää, mut tosi pal ihmisiä kuolee salaperäisen murhaajan liikkuessa Salemissa..
Ensimmäinen isku muotinäytöksessä, jossa Bo ja Hope joutuvat kohteeksi, he kuitenkin selviytyvät. Tämän jälkeen Abea ammuttiin. Roman ja Joh veivät hänet sairaalaan, mutta hän menehtyi vammoihinsa. Murhaan oli seitsemän epäiltyä: Kate, Lucas, Sami, Rex, Tony, Nicole ja Victor.
Jennifer huolestui, eikä syystä, kun Jack halusin etsiä murhaajan. Jack sai etsintämatkallaan iskun päähän, joka todettin sairaalassa aivokuolemaksi. Jennifer tiesi Jackin luonteen, mies haluaisi mieluummin antaa elimensä jonkulle joka niitä tarvitsee, silloin hänestä olisi ainakin jotain hytötyä, joten Jennifer antoi luvan irrottaa letkut. Abby otti tapahtuneen vakavasti.
Seuraavaksi Hortonin perhe uskoi Maggien olevan vaarassa, koska hän näki enteitä murhaajan ilkeistä silmistä. Maggie ei kuitenkaan halunnut ylisuojelua, koska ei uskonut kenenkään hänen läheisistään plus seitsemästä epäilystä olevan murhaajia. Halloweenina Maggie päästi pahaa aavistamatta tappajan kotiinsa, mutta katsoessaan hänen silmiinsä Maggie tiesi julman totuuden. Hän tunnisti paholaisen silmät. Tappaja löi häntä likööripullolla.Paikalle sattunut Mickey puolusti vaimoaan, joutuen myös hyökkäyksen kohteeksi. Tapahtumaa kuvattiin koko ajan, ja kuva välittyi poliisiasemalla Bolle ja Hopelle. Heidän lähettämänsä poliisi tapettiin, ja vasta myöhemmin Bo ja Hope saapuivat Maggien talolle. Mickey ja Maggie vietiin sairaalaan, jossa Mickey joutui sanomaan vaimolleen jäähyväiset.
Aben, Jackin ja Maggien hautajaisten aikaan tappaja lähetti viestin, että Caroline Brady tulee kuolemaan, hänellä olisi tunti aikaa. Kun tunti oli kulunut, Bradyt uskoivat ennusteen olevan väärä, mutta kun Bo meni kirkkoon katsomaan Carolinea, hän makasi kuolleena poikansa käsivarsilla.
Bradyt olivat menettäneet jo paljon, kunnes Bradyksi paljastunut Cassie (Katen ja Romanin tytär) murhattiin Kiitospäivänä. Tämä ei ollut kuitekaan kaiken loppu, koska Roman murhattiin myöhemmin häävastaanotollaan (Katen kanssa piti mennä naimisiin). Murhasta syytettiin Tony DiMeraa. Tony uskoi vakuutti tietävänsä murhaajan henkilöllisyyden, mutta murhaaja laittoi tiikerin hyökkäämään hänen kimppuunsa. Tony selvisi tilanteesta, mutta sairaalassa toipilaana ollessaan hän koki loppunsa, murhaaja myrkytti hänet.
Tony ehti kuitenkin katsoa murhaaja, joka oli Marlena!
Ennen paljastumistaan Marlena ehti kuitenkin hyökätä vielä Alicen ja Dougin kimppuun. Juuri ennen kuin Alice kuoli, hän ehti soittaa Johnille ja kertoa totuuden. Marlena joutui vankilaan, jossa hän ei ehtinyt olla kauaakaan, kun hänet ammuttiin selliinsä.
Tää on kyl niin uskomatonta, siis vaiks kuin moni kuolee, kuinkahan monta kuukautta totakin oikein tulee...? Aika hyvä keino päästä vanhoista näyttelijöistä..
MUT Marlena ei oikeesti kuollukaan sinne sellin lattialle, vaan hän siirtyi saarelle, joka muistutti ihan täysin Salemia. Kaikki hänen murhaamansa ihmiset olivat elossa. Myös Victor, jonka Jan Spears murhasi jossain vaiheessa..
Saarelle saapuvat myös Jennifer ja Hope. Ja Patrik (uus hahmo, Katen poika)
Siis ihan pimeetä...
Tässä on siis aika pal tietoa juonenkäänteistä yhden asian saralta. Voisin kyl viel kertoo jotain muutakin.. (ei välttämättä aikajärj.)
- Rex ja Mimi alkavat seurustelemaan (se on nyt juts amerikas, ni voi kestää..)
- Ensin luultiin et Marlena ja Tony olisivat Cassien ja Rexin vanhemmat.
- Belle pakeni levottomuuksia Italiaan, ja Jan Spears saapui kaupunkiin, alkaen tietysti jahtaamaan Seania. Jan ja Nicole alkoivat tehdä yhteistyötä. (siks Jan tappo sit Victorin)
- John ja Kate lähentyvät Romanin ja Marlenan(vale) kuoleman jälkeen.
- Myös Hope kuolee (tai siis siirtyy sinne saarelle sit kai, mut muut luulee kuolleen)
- Jennifer huomaa jouluna olevansa raskaana Jackille (Jack siis jo kuollut silloin)
Etsin viel lisää, mut laitan tän nyt jo :)
siis ensinnäkin: Patrik on uusi näyttelijä, eikä todellakaan Katen poika, vaan Mimim veli, korjaus siis!! Mutta nyt lisää lyhyitä paljastuksia.
- Ai niin, täl hetkel amerikas pyörii et Belle menee Philipin kans naimisiin!
Tuolta kun katsoo, niin meillä taitaa olla menossa ne jaksot, jotka pyörivät amerikassa v. 2002 lopulla, eli pari vuotta kestää et ne asiat tulee meille.. :)
Mut voisin laittaa nyt et mitä tuol sanotaan v.2002 lopust ja vuodest 2003 ni olis vähän tietoa ihan tähän lähiajoille..
VAROITUS! TODELLA TARKKAA INFOA, ELI JOS EI HALUA TIETÄÄ, EI KANNATA LUKEA.
p.s nois on nsit jtn mitä oon selittäny jo aiemmin, mut laitan ne silti, osaa sit ajottaa.
joulukuu 2002 (eli meillä parhaillaan. Tuol oli just Chloen ja Bradyn reissusta ja kaikesta muusta mist osa onki tapahtunu)
- Sami saa Katen ja Romanin suhteen selville
- Shawn ja Belle päättävät harrastaa seksiä, wou :)
- Lexie paljastaa Abelle olevansa raskaana
- Jennifer harrastaa seksiä Colinin kanssa pelastaakseen Jackin (juts.. aika hyvä tekosyy)
- Philip lähtee kaupungista
Vuosi 2003
(tammikuu)
- Colin murhataan Nicolen ja Victorin uudenvuodenjuhlissa
- Tony paljastaa kaikille olevansa Johnin veli (äiti Daphne DiMera)
- Shaw pistää poikki Bellen kanssa, jotta voisi miettiä ampumista (Cassie näki Shawnin ampumisen, mut salaisuus pysyy).
(helmikuu)
- Belle ja Brady luulevat löytäneet totuuden, koska ovat pääteleen Tonyn ja Marlenan olevan kaksosten vanhemmat
- Larry vaihtaa Hopen lääkityksen vaaralliseksi
- Shawn alkaa syödä pillereitä ja vajoaa vaan alemmas
- Roman saa Shawnin tunnustamaan isälleen murhan
- Jack ja Jennifer kertovat Abbylle menevänsä uudelleen naimisiin
- Victor mustamaalaa Larryn syylliseksi murhaan
(maaliskuu)
- Shawn vapautetaan, Belle ja hän palaavat yhteen.
- Mimin ja Rexin ensisuudelma! :) (karnevaaleilla)
- Kate huomaa rakastuneensa Romaniin
- Brady ottaa työn Titanista
(huhtikuu)
- Jennifer kidnapataan
- Belle, Mimi ja Cssie osallistuvat reality-ohjelmaan, "Love is blind" (rakkaus on sokea)
- Jack ja Jennifer perustavat talk shown, In the House
- Chloen luuydinsiirto onnistuu
- Brandon melkein kosii Samia
(toukokuu)
- Cassie ja Rex poistattavat tatuointinsa
- Bo eroaa poliisista ja lähtee Vinin perään
- Roman kertoo In the Housessa rakastavansa Katea
- Lucas menee Tonylle töihin
- Hope auttaa Bota saamaan Vinin (joku huumeohörhö) kiinni
- Philipistä tulee Johnin uus työpari
- Chloelle tarjotaan tilaisuutta laulaa euroopassa
(kesäkuu)
- Sami loukkaantuu, hän ei puhu ehkä enää koskaan
- Tässä vaiheessa Rex tajuaa, että Roman on hänen isänsä, äidistä ei vielä tietoa
- Samilla on seksifantasioita Lucasista
- Mimi ja Rex harrastavat seksiä
(heinäkuu)
- Rex ja Mimi saavat selville, että Kate on Rexin ja Cassien äiti
-Nicole ampuu vahingossa Bradya Larrylta saamalla aseella
- Larry ajaa autolla kolarin ja kuolee vihdoin
(elokuu)
- Sami ja Lucas piilottavat kiinnostuksensa
- Ensimmäinen tappaja-isku tapahtuu (bo ja hope)
(syyskuu)
- Abea ammutaan kun hän on matkalla poikansa Theon ristiäisiin
(lokakuu)
- murhia, murhia... halloween yms.
(marraskuu)
- Rexiä syytetään murhista
- Cassien murha tapahtuu, Katella on veitsi
(joulukuu)
- Kate pidätetään Cassien murhasta
- Lucas ja Sami suutelevat
- Belle palaa kotiin Pariisista, jonne hän lähti Aben kuoleman aikohin
- Täny pidätetään epäiltynä murhista
- Kate ja Roman menevät naimisiin uutena vuotena
Tässä on sit vuoden ajaks paljastuksi plus noi kaikki aiemmat :) Oli kiva hakee näitä kyl! Toivottavast näist on iloa myös muille! :)
Kiitos tosi paljon näistä jutuista! Näistä on tosi paljon apua. On ainakin käryä, että mitä tulee tapahtumaan! Kiitos todella paljon!!!