Mitä luulette, onko tässä demokratian, rehellisen median ja sananvapauden tyyssijassa seuraava presidenttimme vihreä vai punainen? Se kuitenkin punnitaan järkähtämättömällä EU-myönteisyydellä, suvaitsevaisuudella, sekä asenteellisuudella tiettyjä kilpailijoita kohtaan.
Seuraava presidentti?
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Seppo Lehto olisi asiallinen presidentti Suomelle, kyllä tulisi putinin vierailuista paljon kiintoisampia.
Jutta Urpilainen tahi Olli Rehn lienevät potentiaalisia ja päteviä ehdokkaita.
Etunimi on Jussi
Samaa mieltä. Järkevä kaveri .
Laurakin olisi, mutta ehkä hänestä sitten tulee pääministeri.
Millä tavalla tämä avaus liittyy Ruskeaan Taloon, salamitankoon, kurahousuihin, menninkäistalonmieheen, jatsareihin ja tuhmiin letturesepteihin?
Elähän häiriköi isänmaallisella palstalla.
Madame Huhtasaari olisi hyvä. Suomen Le Pen. Uljas ugri-kaunotar.
Kuten meidän rehellisen median lippulaivan YLEn selvityksestä olemme saaneet kuulla, kansa luottaa siihen täydellisesti, joten muiden on turha vaivata päätään politiikan kysymyksillä. YLE kertoo kyllä aikanaan mitä meidän pitää ajatella.
Kun sieltä tulee ohjeet Yhdysvaltojen, Venäjän ja kaikkien muidenkin maiden presidenttikysymyksiin, Suomellekin kerrotaan oikea vaihtoehto ja väärät saavat kuraa niskaan kuten on totuttu näkemään.
Siitoin presidentiksi!
Kukaan isänmaallinen tolkun ihminen ei ehdota kuollutta uusnatsia Suomen presidentiksi. Vain äärimielinen vasemmistovinoutunut saa päähänsä sellaista. Harrasta tuota nurkkiin paskomista siellä räkättiverkostossa kaltaistesi stalinistien parissa.