RAPPIO,.....mikä se on?

Ryhdyin sitä makustelemaan kun kuulin että Ruotsi on menossa hyvää vauhtia rappiolle. Mitä vaaditaan kansakunnan rappioon ennen kuin tapahtuu suoranainen luhistuminen?

Wikipedia käsittelee sanoja rappio ja dekadenssi kuitenkin oudon suppeasti eikä sieltä apua löytynyt.

Olisiko yhteiskunnan rappeuman merkkejä perversioiden ja vähemmistöjen marssi enemmistön traditioiden ja oikeudenmukaisuuden edelle ja yhteisöllisyyden yli.
Oikeuslaitos alkaa tuomita ihmisiä toisin ajattelusta ja sensuuri julkista valtaa vastaan kiristyy.

Kun näihin yhdistetään väestörakenteen muuttuminen heikommaksi kaikin osin ja taloudelliset vaikeudet voimme ennustaa ettei hyvin käy.
Jos se ruotsalaisia yhtään lohduttaa niin Suomi tulee kyllä perässä.

Olisiko tästä salaliittoteoriaksi vai onko tässä hitusen totuuden siementä?

4

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se ainakin on rappiota että äärisuvaitsevaiset suvaitsevat äärimmäisen suvaitsematonta islamilaista kulttuuria, ja äärisuvaitsemattomat puolestaan vastustavat islamilaista kulttuuria joka on monessa mielessä ihan yhtä suvaitsematon.

      Sekin on rappiota, että ihmiset luulevat olevansa itsenäisiä ajattelijoita kyseenalaistaessaan tieteelliset totuudet jonkinlaisena aivopesuna, mutta sen sijaan että tutkisivat asioita itse, uskovat mihin tahansa hölynpölyyn mitä amerikkalaisilta salaliittosivuilta löytävät.

    • Yksilön rappio on aivan toinen asia kuin kansakunnan rappio.
      Luonnehtisin yksilön rappiota aivan toisin riippuen tarkoitetaanko sillä fyysistä tai henkistä rappiotilaa ja niiden syitä.

      Yksilön henkinen rappio näkyy mielestäni siinä että uskoo ja tyytyy kaikkeen siihen mitä valtamediamme meille syöttävät kyseenalaistamatta yhtään mitään.

      Tieteestä totean ja toistan vanhan hokeman että se on alati muuttuva.

    • Anonyymi

      Tuo Natsi onkin järkiveikko, salaliittoteoreetikkokin vimpan päälle.
      Tähän aiheeseen ei ole lisäämistä. Tai järkeni ei riitä.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      57
      3451
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2816
    3. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      148
      2630
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2321
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      357
      2053
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      156
      1704
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      76
      1495
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1338
    9. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      38
      1293
    10. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      24
      1174
    Aihe