Maajussit kuppaavat Stadin rahat

Ilman maajusseja Stadissa ei esiintyisi köyhyyttä.
31<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Tukijullit vievät maan perikatoon. Palkkioksi saastuttavat Suomen vesistöt.

1Äänestä
  • Ja vielä pankolla makaavat eivätkä tuota stadilaisille ruokaa. Kukaan ei tee missään mitään. Stadilaiset elättää kaiken. He tuottavat ruuankin jopa.

    Äänestä

  • vihervasemmiston höpötykset haittamaahanmuuttoineen saastuttaa koko maan

    Äänestä

Ilman maajussia stadilaisilla ei olisi hyvin hoidettuja hiilinieluja. :DD
Stadilaiset huutelee maaseudun luonnosta, metsistä, eläimistä, kasvista. Siis huutelee ja antaa neuvoja, mutta mitään ei ole ja tee, muuta TEHNYT niiden eteen. Saati ole mitään reaalista tietoa ja kokemusta niiden kasvuoloista ja hoidosta.
Ylpeillään kyllä maailmalla Suomen puhtaasta luonnosta ja ruoasta. Hyvin hoidetuista metsistä.
Ilman maajussia söisivät täysin kehitysmaista (joissa muutenkin on on vedestä pulaa ja käytetään lapsityövoimaa), ulkomailta tuotettua ruokaa. Maajussien pellot ja metsätkin olisivat ulkomaisten omistamat.
Stadilaiset ovat ilmastontuhoajia, saastuttajia. Betoni rakennukset, liikenne ja Venäjältä tuodulla hiiliellä, kaasulla ja öljyllä,
Tuottavat hiilidioksidia ilmaan, mitä mikään ei siellä poista sitä. Haluavat tuhota loputkin luonnosta kerrostalo rakentamisten ja asfalttien tieltä . Lähteneet nyt pilaamaan kansallispuistoja (muka niin luontoystävällisinä viherpiipertäjinä), kun ei ole äiti kertomassa ettei nuotioita saa laittaa minne tahansa, eikä roskata.
Ilmaston suojelu ohjelmassa on suurin päästöjen vähentämistoimi kaupungien kasvun lisääntyminen eli vähemmän kaupunkilaisia, puhtaampi ilmasto.

Äänestä

Ilman stadilaisten fyrkkaa tukijullit eivät saisi zetoreitaan, geenimuunneltua amerikkalaista soijaansa saatika apulantojaan.

Äänestä

  • Hürlimann on sveitsiläinen traktorinvalmistaja, joka aloitti traktoreiden valmistuksen 1929. SAME osti Hürlimannin 1977 sekä sittemmin Deutz-Fahrin. Näin ollen Hürlimann on nykyään osa SDF:ää, SAME-Deutz-Fahria.

    Hürlimannin traktorimallistoa alettiin yhdessä Lamborghinin kanssa yhdistää SAMEn traktorimalleihin 1980-luvun alussa.

    -Wikipedia

    Äänestä

  • mullapa onkin massey ferguson,kuuntele tubesta kuinka jope laulaa siitä

    Äänestä

Tookmannista saa kastelukannuja halvalla

Äänestä

Hullua maksattaa stadilaisilla miljardien maatalotuet. Jotta hommassa olisi mitään tolkkua pitäisi safkan olla kaupassa ilmaista. Safkahan on maksettu jo moneen kertaan maatalotukien muodossa.

1Äänestä
  • Niin , miksei kaupan työntekijä suostu talkoo-kökkähommiin. Niile pitää maksaa palkka ja dirmalle voittoa.. sama teollisuudessa.

    Äänestä

Ilman maajusseja ei tosiaan olisi köyhyyttä eikä kyllä rikkaitakaan.
Kaikki olisi kuolleet nälkään.

Äänestä
  • Niin totta! 👍 👍👍👍👍

    Äänestä

  • Hah hah. Olipa nolo kommentti. Et sitten tiennyt että ihmiskunta oli olemassa jo ennen tukipummeja...

    Äänestä

  • Joo.silloin oli kivikausi. Maanviljelys nosti sitten ihmiskunnan kivikaudelta ja keräilytalous loppui.
    Hesassa keräilykausi on vieläkin,kerätään maakuntien rahat.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joo.silloin oli kivikausi. Maanviljelys nosti sitten ihmiskunnan kivikaudelta ja keräilytalous loppui.
    Hesassa keräilykausi on vieläkin,kerätään maakuntien rahat.

    Tukijuntti ei tainnut päästä navetastaan edes alakouluun...

    Vai on maatalotukea alettu maksamaan heti kivikauden jälkeen :-D

    Äänestä

  • joko ne cityvihreät asuttaa helsingissä maakuoppia ja järsivät kiviä ja multaa näkemyksiensä mukaisesti koska se on eettistä ja säästää luontoa.

    Äänestä

Oletteko ikinä nähneet puimuria telakointiasemoinnissa?

Äänestä
  • Olen nähnyt. Se oli sellainen joku ihmeellinen tietokonepeli, kuin KKND. Siinä possahtivat puimurit jos ei huomannut viedä ajoissa Helsingin herralle korjattavaksi. Maajussi ei tuollaisia osaa.

    Äänestä

Ensi kuussa lähden teidän rahoilla Pattayalle puoleksi vuodeksi kuten tuhannet muut maajussit. Mitäs siihen sanotte, stadilaiset.

Äänestä
  • meillä stadilaisilla on jo oma unelma hankittu verovaroin helsinkiin mutta matkustamme silti näkemystemme vastaisesti lentokoneilla milloin minnekin aiheuttaen mahdollisimman paljon päästöjä,omat näkemyksemmehän eivät kosketa meitä itseämme.

    Äänestä

  • Cityvihreä lähtee myös Phuketiin (Eli siis Fuketiin,,,;P)

    Äänestä

Puimuri vie kaksi kaistaa.

Laitonta ajoa. Ei vaan sakoteta.

Äänestä
  • perustele.
    tielikennelain mukaan puimurin saa siirtää tietä pitkin toiseen paikkaan ajamalla,mikäli puimuri kuljetetaan lavetilla eteen pitää hankkia etuauto varoittamaan ylileveästä kuljetuksesta jne.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    perustele.
    tielikennelain mukaan puimurin saa siirtää tietä pitkin toiseen paikkaan ajamalla,mikäli puimuri kuljetetaan lavetilla eteen pitää hankkia etuauto varoittamaan ylileveästä kuljetuksesta jne.

    "MIKÄLI .......PITÄÄ.." heh....olipa lauserakenne

    Äänestä

helinkiläisen vihervasemmiston hankkima haittamaahanmuutto kuppaa maajussien rahat,ilman vihervasemmistoa haittamaahanmuuttoon uppoavat 3,2 miljardia euroa voisi käyttää koko maan ja suomalaisten hyväksi.

Äänestä
  • Se haittamaahanmuuttohan valui pohjoisesta Helsinkiin stadilaisten riesaksi, kun ette pitäneet rajaa kiinni siellä kepulandiassa, Kulmunin kotikonnuilla.

    Äänestä

Tukijussi syö stadilaisen ruokapöydässä.

Äänestä
  • Ylituotantoa kun on, niin riittää vielä yhdelle rexona-jussille tilaa siinä pöydässä?

    Äänestä

Miten on mahdollista, että Suomen kaikista tukiaisista maksetaan yli puolet alueelle, jossa asuu vain yksi viidesosa Suomen väestöstä?

Kyllä jossain silloin on kultapossukerho, varsinainen tukijulliparatiisi.

Se alue, jossa maksetaan yli puolet kaikista Suomen tukiaisista, on nimittäin pääkaupunkiseutu.

Äänestä
  • Ovatko kepulaiset käyneet koulua tapasinkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ilman maajusseja Stadissa ei esiintyisi köyhyyttä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu