Toivon että joku kertoisi miksi haluaa ärsyttää muita? Tai häiritä järkevää keskustelua, jopa tehdä se mahdottomaksi.
Intternetin keskustelupalstoilla kun noin periaatteessa olisi paljon potenttiaalia. Voisi keskustella kiinnostavista asioista ja niihin voisi osallistua lukemattomat ihmiset joihin et koskaan edes törmää, ihmisiä joilla on ihan erilainen ajatusmaailma ja tausta kuin itsellä ja joilta voisi saada näkökulmia mitä ei ikinä itse tulisi ajatelleeksi.
Intternetin foorumien kautta ihmiset pystyisivät oppimaan paljon. Mutta näitä ei vain oikein käytetä sellaiseen. Ihmiset juoruavat, hakukkuvat, arvostelevat, trollaavat yms.
En ihan oikeasti ymmärrä miksi ihmiset trollaavat tai yrittävät ärsyttää? Tai estää järkevä keskustelu?
Trollaus, miksi?
Anonyymi
5
187
Vastaukset
- Anonyymi
Mietin sitä joskus itsekin kunnes join yksin kotona seurana vain tietokone ja internetin ihmeellinen maailma
- Anonyymi
jaa että kännin piikkiin
- Anonyymi
Vähän niinkuin,että haukutaan jotain henkilöä,jakorasiaksi tai huoraksi.Vaikka asia on huuhaata,tarkoitus on nolata ja kiusata vain.
- Anonyymi
Helpoin paikka alottaa on naisten tautien ostastolla. Kirjoittaa vain miehen nimimerkillä ihan mitätahansa niin johan paska lentää
- Anonyymi
Sanoma lietsoo vihaa janegatiivisuutta. Sanoma on syyllinen ihmisten pahaan oloon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101084
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82814Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264596Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17585- 65531
- 93531
- 26512
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43476
- 47437