Yöllä herääminen

Herättely keskellä yötä elektronisella häirinnällä vaan jatkuu ja jatkuu vuodesta toiseen. Viime yönä herätettiin klo 4, klo 5.30 ja 7. Aina syvimmän unen aikaan.. juuri kun näen unta. Taitaa olla sota. Toiset laittaa unen, toiset herättää. Mutta arvatkaas mitä! Toissa yö (pe-la) ei herätetty kertaakaan, jotain täysin poikkeuksellista. Ilmeisesti urheja yritetään pitää väsymyksessä, jotta aivot ei toimisi kunnolla ja julma äänihäirintä tehoaa paremmin kun aivot on ikään kuin unessa koko ajan..
1187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Onkohan tämä nyt se närästys joka sinua vaivaa, ainakin edellisketjun perusteella? Oletko koittanut rennietä?

Äänestä
  • Päivä koittaa, ihminen koettaa.

    Äänestä

Kerran oli jossain keskustelussa (olisiko ollut narsismi) ihan suoraan vihjattu uhrille: "Unissaankaan ei saa olla rauhassa" ja kun etsin vähän myöhemmin tätä se oli jo poistettu. Äänihäirintää se yleensä on eli lähetetään tajuntaan kovia keskusteluääniä, pamauksia tai musiikkia ym.

Jossain narsismikeskustelussa oli myös "hätähuuto" eli kun uhri kirjoitti päässeensä eroon kiusaajastaan oli joku muille kirjoittanut: "on vapaa!" eli tarkoitti että kiireesti kiusaamista ja häirintää ettei vaan uhri karkaa.

Äänestä
  • Kerrostaloissa valitettavasti kuuluu kaikkia ääniä. Tiedän tämän, sillä omassa kerrostalossa on joku huutava ja seiniä hakkaava henkilö. Lisäksi kuuluu keskusteluääniä.

    Onko tämä jotain valtion järjestämää häiriköintiä minua vastaan? Ei ole.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kerrostaloissa valitettavasti kuuluu kaikkia ääniä. Tiedän tämän, sillä omassa kerrostalossa on joku huutava ja seiniä hakkaava henkilö. Lisäksi kuuluu keskusteluääniä.

    Onko tämä jotain valtion järjestämää häiriköintiä minua vastaan? Ei ole.

    Sulla on vaan närästys. Ota rennietä.

    Äänestä

Jos olet tosissasi niin kasvojen yläpuolelle tehdään esim. kartonkista tunneli. Tunnelin yläpinta ja sängynpääty päälystetään saumattomasti 1 mm vahvuisella lyijylevyllä. Lyijylevyssä on valmis liimapinta.

2 mm lyijyä pitäisi riittää pään suojaamiseen. Ei ole turhan paha rasti askarrella ja hankkia tarpeet. Lyijylevyä liimapinnalla saa eBaysta muutamalla kympillä.

Räsähdys vaimenee pieneksi ja kuuluu myös yön hiljaisuudessa rapsahdus suojaimessa kun pommitetaan. Ensin räsähdys ja sitten muutaman millisekunnin viiveellä suojus rapsahtaa kuin pieni kivi olisi heitetty.

Kun suojain rapsahtaa, energiaa jää suojaimeen, eikä läpi tule koko pulssi.

Äänestä

  • Eihän sitä suojainta syödä ole tarkoitus. Joka paikassa käytetään lyijystä tehtyjä säteilysuojia - hammaslääkärissä, röntgenissä jne. jne.

    Saa kotonakin käyttää, jos kokee sen hyväksi.

    Ei sitä mikään paikkakunnan maaninen jurtta-iivanatar voi kieltää.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eihän sitä suojainta syödä ole tarkoitus. Joka paikassa käytetään lyijystä tehtyjä säteilysuojia - hammaslääkärissä, röntgenissä jne. jne.

    Saa kotonakin käyttää, jos kokee sen hyväksi.

    Ei sitä mikään paikkakunnan maaninen jurtta-iivanatar voi kieltää.

    Käytä nyt sitten jos luulet sen auttavan jotenkin, mutta päällystä se edes sitten jollain, ettei lyijyhöyryt tule hengitykseen.

    Äänestä

Viime yönä herätettiin kaksi kertaa. Ennen klo 4 ja toisen kerran 8 maissa. Sydämen alueelle tuli tärinää. joka aiheutti kipua. Vieläkin on vähän aristava tunne siinä kohtaa. Kuka tuota tekee??? En muuten ole keskustelun aloittaja.

Äänestä
  • Kannattaisko jutella lääkärille?

    Jätä mainitsematta säteilyt, anna niiden vain tutkia sydän.

    Sydänvika on aina todenäköisempi kuin naapurin säteily.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Herättely keskellä yötä elektronisella häirinnällä vaan jatkuu ja jatkuu vuodesta toiseen. Viime yönä herätettiin klo 4, klo 5.30 ja 7. Aina syvimmän unen aikaan.. juuri kun näen unta. Taitaa olla sota. Toiset laittaa unen, toiset herättää. Mutta arvatkaas mitä! Toissa yö (pe-la) ei herätetty kertaakaan, jotain täysin poikkeuksellista. Ilmeisesti urheja yritetään pitää väsymyksessä, jotta aivot ei toimisi kunnolla ja julma äänihäirintä tehoaa paremmin kun aivot on ikään kuin unessa koko ajan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu