Suomen Lähetysseuran Kotimaan työn johtaja on Satu Kantola, joka petti yhdessä Turun pettäjäpiispa Ilkka Kantolan kanssa piispan entistä puolisoa. Hänet valitsi tehtäväänsä Turusta käsin Lähetysseuraa johtanut turkulainen Seppo Rissasen, joka siunasi lähetystyöhön Lähetysseuran ensimmäisen homoparin.
Suomen Turusta ei tule mitään hyvää
Anonyymi
7
4200
Vastaukset
- Anonyymi
Olet niin oikeassa.
- Anonyymi
Seppo Rissanen on tuhonnut Suomen Lähetysseuran. Se on kylmä fakta, piti siitä sitten tai ei.
- Anonyymi
Suomen Turusta on netin paras videopuhe:
https://youtu.be/y3_k-gmuIqg - Anonyymi
No on se hyvä puhe.
- Anonyymi
Mutta se on Turun metsästä.
- Anonyymi
Hyvää kyllä löytyy Turusta. Sitä pitää etsiä oikeasta lähteestä. Kirkosta sitä ei löydy.
Tässä.linkissä tärkeimmät:
https://Jeesus-on-Herra.com/puheita-vuodelta-2021/ - Anonyymi00008
Hävytöntä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658