Rinne on kuin Suomen Muammar Gaddaffi

Rinteen vasemmistopopulistinen ja itseharhainen tyyli haukkua
Amerikan presidenttiä saa hänet kuullostamaan aivan Saddam Husseinilta,
Muammar Gaddafilta tai Kim Jong-Unilta. Siis todella noloa ja haitallista
suomikuvan kannalta koko lännessä. Suomi siis muka kuuluu länteen ja käyttäytyy
kuin Iraq vuonna 1990
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No hei, ei Rinnettä kylläkään millaan tavoin voi verrata väkivaltaisen arabimaan kurissapitäneeseen legendaariseen johtajaan.

Nahjuksia suomaalaisia pystyy pikku pelottelulla ja hätävalheilla pitämään ruodissa jopa uskonnosta seonnut lahkolainen, miksei siis lähes normaaliälyinen AY-keplottelija?

Äänestä

Paremminkin ankkamaisesti kävelevä katastrofi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Rinteen vasemmistopopulistinen ja itseharhainen tyyli haukkua
Amerikan presidenttiä saa hänet kuullostamaan aivan Saddam Husseinilta,
Muammar Gaddafilta tai Kim Jong-Unilta. Siis todella noloa ja haitallista
suomikuvan kannalta koko lännessä. Suomi siis muka kuuluu länteen ja käyttäytyy
kuin Iraq vuonna 1990

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu