Häiriöt: (kts. myös pitkäkestoiset häiriöt ja tietyöt)
Varsinais-Suomi
Erittäin huono ajokeli.
Tilanteen kesto: 17.3.2005 klo 08.21 toistaiseksi
Päivitetty 17.3.2005 klo 8:23
Uusimaa
Poliisi pyytää Helsingin suutaan tulevia autoilijoita välttämään teitä 3 ,4 ja 7
eli Hämmenlinnan- Lahden- ja Porvooon moottoriteitä.Jonot kilometrien mittaiset.
Kiertoteinä rinnakkaistiet.
Tilanteen kesto: 17.3.2005 klo 08.59 toistaiseksi
Päivitetty 17.3.2005 klo 9:07
Tie 1 eli Turunväylä. Lohja, Vanha Turuntie.
Onnettomuus. Ulosajo. Liikenne ruuhkautuu. Haittaa ajosuunnassa Salo.
Tilanteen kesto: 17.3.2005 klo 07.25 toistaiseksi
Päivitetty 17.3.2005 klo 7:31
Tie 3 eli Hämeenlinnanväylä. Vantaa, Nurmijärvi. Välillä Klaukkalan liittymä - Nurmijärven liittymä.
Usean ajoneuvon onnettomuus. Toinen ajokaista avattu liikenteelle. Haittaa ajosuunnassa Helsinki.
Tilanteen kesto: 17.3.2005 klo 07.50 toistaiseksi
Päivitetty 17.3.2005 klo 10:48
Tie 4 eli Lahdenväylä. Vantaa, Kerava. Välillä Korson liittymä - Keravan eteläinen liittymä.
Usean ajoneuvon onnettomuus. Tie suljettu liikenteeltä. Haittaa ajosuunnassa Helsinki. TILANNE JATKUU!
Tilanteen kesto: 17.3.2005 klo 07.56 toistaiseksi
Päivitetty 17.3.2005 klo 10:47
Tie 4 eli Jyväskyläntie. Pyhäjärvi. Välillä Hyvösenmäki - Rehula. Oravankylästä noin kilometri pohjoisen suuntaan.
Onnettomuuspaikan raivaus käynnissä. Vain yksi ajokaista käytössä. Raivaus kestää pitkälle iltapäivään.
Poliisi ohjaa liikennettä
Tilanteen kesto: 17.3.2005 klo 05.09 toistaiseksi
Päivitetty 17.3.2005 klo 9:37
Tie 7 eli Porvoonväylä. Vantaa, Kehä III:n liittymä.
Usean ajoneuvon onnettomuus. Tie suljettu liikenteeltä. Haittaa ajosuunnassa Helsinki. TILANNE JATKUU !!
Tilanteen kesto: 17.3.2005 klo 07.57 toistaiseksi
Päivitetty 17.3.2005 klo 11:03
Tie 45 eli Tuusulanväylä. Tuusula. Välillä Maantiekylän liittymä - Vanha Tuusulantie.
Tilanne ohi
Usean ajoneuvon onnettomuus. Tie avattu, liikenne sujuu normaalisti. Haittaa ajosuunnassa Helsinki.
Tilanteen kesto: 17.3.2005 klo 07.53 - 11.00.
Päivitetty 17.3.2005 klo 11:01
Tie 9421, Suutarinkorva - Oikarainen.
Jäätie auki. Oikaraisen jäätie avataan liikenteelle 14.12.2004 klo 14.00
Nopeusrajoitus: 30 km/h
Ajoneuvorajoitukset: massa 16.03.2005 alkaen 17.0 tonnia.
Tilanteen kesto: 14.12.2004 klo 14.00 toistaiseksi
Päivitetty 16.3.2005 klo 14:26
Lisätietoa kelirikoista
Soita ja kerro liikenteen ongelmista ja tien kunnosta
Paikallis- tai matkapuhelun hinnalla 24 h/vrk
Kitka karkasi hesasta !
5
393
Vastaukset 5
- kiitti
vitusti
- Stadin Kingi
Pääkaupunkiseudun liikenteessä on autoja paljon enemmän kuin perähikiällä. Satoja tuhansia autoja aamuruuhkassa.
Suurin kolarisuma oli Klaukkalan kohdalla, kun Latet lapista sun muut poro-isännät pyrkii Helsinkiin.
Kannattaa katsoa peliin, nämä kolaroijat on maalaisia matkalla Helsinkiin..
Kun reilu pari sataa TUHATTA autoa on samaan aikaan liikkeellä ei ihme jos huonossa kelissä tulee muutama kolari.
Sama juttu kun perähikiällä tapahtuisi yksi kolari!!- Late lapista
Ei kai se autojen paljous aiheuta kolareita ! minä uskoisin jotta vauhdilla ja ajotaidollakin on vähän merkitystä asiaan !
Täällä pohjoisessahan on pidempään talvisin liukasta kuin siellä paskaisessa hesassasi, ja täällä on opittu ajamaan kelien mukaan, eikä aina nasta laudassa !
"Suurin kolarisuma oli Klaukkalan kohdalla, kun Latet lapista sun muut poro-isännät pyrkii Helsinkiin. "
Minä en muuten tuppaannu sinne hesaasi, sillä minä saan siellä allergisia oireita, eli suomeksi city IHOTTUMAN ! Niinpä , se kalikka kolahtaa , jolla ei osu koiraan.
Stadin King todisti juuri , että minkätasoisella ajattelukyvyllä se puuro on aikaansaatu.
Kehäkolmosen sisäpuolella asuu korkeampi ihmisrotu , joka on pystynyt kumoamaan fysiikan lait . Koska autoja on paljon , niin liian lähellä ajaminen, nopeus , asennevamma tai muiden syyllistäminen , eivät ole vaarallisia. Syy on siis tällä palstalla kirjoittelevien , jotka eivät tiedä autolla ajamisesta mitää . Vai?
Asia koskee kuitenkin myös meitä muualla asuvia , koska kehän sisältä se asennevamma tuntuu leviävän muuallekin. Siis hulluja ohituksia , puskurissa ajoa , nopeuksia ja muuta on aina vain enemmän , kun lähestyy kehäkolmosta.- Nimetön
Kirjoituksestasi päätellen ???? OLET MAAILMAN "paras" kuski, EPÄILEN ?????
Katoppa peiliin, jos sellaisen omistat....(heh)
Kerroppa henkilölle, joka asuu "taka hikiällä",
SINÄ, KAIKKI TIETÄVÄINEN "stadin lapsi", miten täälä toimitaan, kun sattuu tulee LUNTA !! 30 cm. muutaman tunnin aikana....... (Mä olen paniikissa, kun en pääse nappaskengissäni autolleni)......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1461415Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️981123Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2551013On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75827- 54774
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞36763- 66707
- 47685
- 43661
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.164630Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä34628Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah197613Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30597Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus102548- 201534
- 106498
- 35491
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen59486Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18482Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91468