Veikkaus on rahanahne huijari

Anonyymi

Veikkaus ainakin pyrkii suomessa ihmisten köyhdyttämiseen. Miksi noissa kauppakeskustan automaateissa on mahdollisuus pelata 50€ setelillä? Siksi että veikkaus on ahne ja kiero huijari. Veikkaus haluaa vaikka viieisetkin rahasi. Vastuullinen pelaaminen on heidän mielestään sitä että laitat 50€ automaattiin etkä saa mitään voittoja. Heidän johtajiensa luksuselämän ylläpitämiseen nuo rahat menevät. Toivob hartaasti että noin ahne ja kiero firma menisi pian kokonaan konkurssiin. Lopettakaa kaikkien veikkauksen pelien pelaaminen ja ahneiden huijareiden tukeminen.

20

384

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikään pakko noita pelejä ei ole pelata. Itse pelasin viimeksi toistakymmentä vuotta sitten alle eurolla. Ei ole koskaan nuo pelit kiinnostanut eihän niistä edes voi voittaa kuin jotain kymppejä.

      • Anonyymi

        ,,,,,ELÄMÄN TARKOITUS JA RAHAN OSUUTTA SIIHEN,, vitsikäs on koko jutun ,,,,,
        ELÄMÄ ON ARVAAMATON JA ENNAKOITTAMATON,,,,
        ,,TÄNÄÄN LASKET OSAKKEITA---HUOMENNA SINUA LASKETAN MAAHAH,,,
        HAUTAUSMAALLE ON UUDEN NIMEN,EHDOTUKSEN---MUSEO--MAA,JA IHMISET
        JOULU ,,UUDEN VUODEN ONNITTELU TOIVOMUKS,KORTTI NUMBER 1
        VIHREA RUOHON PÄÄHÄS YLLÄ
        JA MYYRÄN NAAPURIKS KYLLÄ,,,


      • Anonyymi

        Reilua peliä rahat pois tyhmiltä ja 9 miljardia pomojen kultaisiin kädepudistuksiin. 1 miljardi urheiluun ja muuhun mainostoimintaan.!


      • Anonyymi

        Ei ole niin ja jos joku pistää viiskymppisen moiseen niin olisi kannattanut sekin raha käyttää päänsä tutkittamiseen, kone voittaa aina.


      • Anonyymi

        Nyt tämä sama paskayritys kuppaa PAKOLLISEN VEIKKAUSKORTIN MUODOSSA IHMISIÄ. Moni vanhempi on kertonut että Veikkaus syrjii näin ihmisiä. Veikkauskortin ottaa sellainen joka sen haluaa. ANTAKAA JOKAISEN ITSE PÄÄTTÄÄ TARVITSEEKO KORTTIA VAI EI. Tämähän alkaa olemaan kuin Venäjällä , pakotetaan toimimaan kuin hallituksen vaikkauksessa kokoomus ja kepu haluaa. Siellähän näitä nutipäitä istuu ns. kansanedustaja pölkkyjä isolla kokouspalkkioilla päättämässä. Heti kun KORTTIPAKKO ASTUU VOIMAAN. LOPETAN PELAAMISEN ja niin tekee moni muukin.
        Sittenhän koko veikkaus monopoli alkaa olemaan miinuksen puolella. Veikkauksen ns. Voitot jos niitä voitoiksi voi kutsua, ovat ALAARVOISTA edes mainita voitoiksi. Kaikki rahat menee mainoksiin ja Sarekosken ja johtoportaiden älyttömiin palkkioihin BONUKSINEEN muiden leveästi hampaitaan teeveessä näyttävien työntekijöiden palkkoihin ja mitäs nämä tolppana seisovat , arvonnan seuraajat. KAIKKI ARVONNAT SUORANA teeveehin. Rahat kyllä riittää. Aivan selvästi ihmisiä HUIJATAAN. Kun näitä arvontoja Ei näytetä SUORANA.
        MUUTEN onko SAKSASSA PAREMMAT KVANTTITIETOSUPER KONEET. KUN KAIKKI VOITOT MENEVÄT NYKYÄÄN ,,,SAKSAAN. KEPUN SIPILÄ VARMAAN TIETÄÄ KOKOOMUKSEN ORPON KANSSA !!


      • Anonyymi

        VEIKKAUS MONOBOOLI ON HUIJAUSYHTIÖ JOTA YLLÄPITÄÄ ORPON HALLITUS


    • Anonyymi

      Valtion firman ”missio” on luoda ja ylläpitää valheillaan ja mielikuvillaan illuusiota siitä että noissa peleissä jotain suurta voisi voittaa. Totuus on ihan jotain muuta, veikkaus luo ja ylläpitää peliriippuvuutta. Tästä on hyvä tahto ja morali kaukana. Kuinka moni yrittää epätoivoisesti voittaa hävittyjä rahojaan takaisin, mikä johtaa useimmiten vain pahempaan häviökierteeseen. Yksiä helvetin ryöstösutomaatteja nuo ovat. Veikkaus on oikea saatanan kätyri muuta ei voi enää sanoa. Hävetkää jo saatanan kierot rahanahneet varkaat. Tuhoatte ihmisten elämiä automaateillanne, Veikkauksen toiminta pitäisi tutkia perusteellisesti.

      • Anonyymi

        Kuka yrittää vimmatusti tulla raittiiksi, kun viinakauppa on auki ja ruokakaupan hyllyt pullistelee alkoholijuomapulloista?


    • Anonyymi

      En koskaan oo pelannu veikkauksen pelejä. Voitto % liian pieni edes yrittämiseen, joten ei kannata edes yrittää. voitto % on sellainen juttu jota sun pitäis kattoo aina.

    • Anonyymi

      "Mikään pakko noita pelejä ei ole pelata."

      Tuo on yhtä helppo ja käyttökelpoinen ohje kuin sanoa että alkoholistin ei ole mikään pakko juoda sitä viinaansa, eikä heroinistin pakko piikittää suoneensa.

      Raha-automaatit tuovat 840 miljoonaa eurpoa eli 37% Veikkauksen liikevaihdosta. Tuosta summasta puolet, eli 420 miljoonaa tulee pieneltä pelikoukussa olevalta 5% suuruiselta ongelmapelaajien osuudelta pelaajista. Nämä ovat yleensä pienituloisia, eläkeläisiä jne.

      Raha-automaattipelien pelituotot ovat liki puolen miljardin euron tulonsiirto köyhiltä rikkaille. Eriaisille Oopperan, Teatterien ja taiteiden suurkuluttajille.

    • Anonyymi

      Sen oikea nimi onkiin Viekkaus.fi
      Harmitta kun peleihin jää joskus rahaa ja sitä saa kerjätä takaisin.
      Eikä siinä vielä kaikki, mutta kun sinun pitää soittaa 020 alkavaan numeroon saat vielä laskun minuuttiveloituksella. Sen takia palvelu onkin vielä hidasta.
      Minulla kone on pari kertaa tänäkin vuonna antanut 2 euroa liian vähän ja olen siitä soittanut ja valittanut. 40 centtiä tuli puhelinlaskus.
      Minunko on maksettava vielä koneitten toimimattomuus?
      Onko joku koskaan saanut liikaa rahaa? Emme kukaan tunne tällaista henkilöä, miksi siis koneita ei edes korjata. Sama kone on kaksikin kertaa tehnyt temput ja todistajia on aina ollut, kun pelaamme porukassa usein.

      • Anonyymi

        Uudessa Emma pelissä voitot vain 0,10€, kyllä on veikkaukselta rahat lopussa kun ahneiden johtajien palkkoihin pitää ottaa rahat vaikka väkisin. Pelkkää valetta nuo palautusprosentit ovat, eivät nuo ole edes 9,70%. Toivon koko firman pikaista konkurssiin menoa. Mokomatkin varkaat valehtelijat ja huijarit, vielä valtion firma!


      • Anonyymi kirjoitti:

        Uudessa Emma pelissä voitot vain 0,10€, kyllä on veikkaukselta rahat lopussa kun ahneiden johtajien palkkoihin pitää ottaa rahat vaikka väkisin. Pelkkää valetta nuo palautusprosentit ovat, eivät nuo ole edes 9,70%. Toivon koko firman pikaista konkurssiin menoa. Mokomatkin varkaat valehtelijat ja huijarit, vielä valtion firma!

        Kannattaa nimenomaan opetella nämä palautusprosentit, että mitä se tarkoittaa. Ihan peruskoulu matematiikkaa mielestäni. Tietänkään se palautusprosentti ei toteudu hetkessä vaan pitkän ajan kuluessa ja jos se palautusprosentti on 90% niin pelistä ei vaan voi mitenkään jatkuvaalla pelaamisella voi jäädä voitolle. Palutusprosentin pitäisi olla yli 100% niin sillon pelaaja voittaisi, mutta kun se on 90% niin jatkuvalla pelaamisella pelaaja vaan häviää varmasti pitkän ajan kuluesssa.



        Tietysti voit yhtenä päivänä jotain voittaa, mutta juuri tähänhän tää rahaplien idea perustuu kun joku sanoo, että -voitin ykspäivä 200€. Pitäisi nimenoman huomioda myös se, että mitä mitä tapahtui myös silloin kuin elein pelasit ja myös pitäisi muistaa myös se, että kuukausi sitten hävisít 210€ jolloin et olekkaan 200e voitolla vaan 10€ miinuksella.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Uudessa Emma pelissä voitot vain 0,10€, kyllä on veikkaukselta rahat lopussa kun ahneiden johtajien palkkoihin pitää ottaa rahat vaikka väkisin. Pelkkää valetta nuo palautusprosentit ovat, eivät nuo ole edes 9,70%. Toivon koko firman pikaista konkurssiin menoa. Mokomatkin varkaat valehtelijat ja huijarit, vielä valtion firma!

        Valtio onkin myynyt kaikki muut firmansa melkein jo kokonaan mutta Veikkaus ja Alko pysyvät näpeissä, miksiköhän ?


    • Anonyymi

      Viimeinen taitopeli, eli elektroniikka pajatso hävisi joskus 90-luvulla. Siinä oli voitonmahdollisuus omissa hyppysissä ja kyllähän siitä tulikin rahaa, ilmankos poistivat nuo.

      • Anonyymi

        nuorukaisena mäjäytin potkaista jalkapohjalla perus pajatson lasiin, hajos, täysin..
        kamu meinas että kerätään kolikoja mut kiireellä veke,
        se oli eteisessä missä ei ketään ellei joku tule, silloin ei tullut


    • Anonyymi

      Joillakin menee kela ja veikkaus sekaisin. Kelasta saa rahaa ja veikkaus vie rahaa.

    • Anonyymi

      Välillä julkaistaan keksittyjä tarinoita siitä, kuinka joku on voittanut kenossa päävoiton, jotta kansa jatkaisi pelaamista.
      Uskokoon ken haluaa, näitä satuja.
      Koskaan en ole kenossa 1€ enempää voittanut.

      • Anonyymi

        tulee sieltä mut esim 8/10, eihän sillä saa möys paljon

        vakiossa meni 12e lappu kaikki oikein, helppo kierros tonni jotain,
        harmi ku möin porukaks mut jotain 400 e kuitenkni oma osuu s

        noin halpa lappua en tee porukaks jatkossa ,mut ..


    • Anonyymi

      Veikkaus kusi kintulleen,kun laitto Ässä ja casino arvat tunnistautumista taakse.Lahjaksi ei voi antaa koska ostajan pitää lunastaa voitot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      297
      9580
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      8
      2864
    3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      259
      2138
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      113
      2009
    5. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      87
      1556
    6. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      144
      1477
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      133
      1448
    8. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      27
      1192
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1026
    10. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      961
    Aihe