…….Nivustyrä potilas sai vatsatyrävyön apuvälinehuollosta, vaikka hän erityisesti juuri nivustyrä ongelmiensa vuoksi hakeutui lääkärin vastaanotolle!!! Vanhus ei saanut myöskään mitään ohjausta tyrävyön käyttöön, niin että olisi tullut tarkistetuksi, onko edes oikeanlainen tyrävyö!!! Nivustyrävyö kun tukee nivustyrää oikein hienosti, mutta vatsatyrävyöstä ei nivustyräpotilas mitään hyödy!!!
Lääkäri oli myös vanhuksen vuositarkastuksen yhteydessä kysynyt potilaaltaan, että miksi tulitte lääkärin vastaanotolle, vaikka kyseessä oli monisairaan vanhuksen vuositarkastus. Lääkäri oli myös unohtanut määrätä verikokeiden oton ja erityisen tärkeän PSA-arvon oton eturauhasvaivaiselta vanhukselta.
Nivustyrä ongelmiensa takia taas päivystykseen mennyttä vanhusta ei oltu edes tutkittu kunnolla. Oli vain sanottu että Turussakaan ei viikonloppua ennen tapahdu mitään ja lähetetty vanhus takaisin kotiinsa potemaan kovia nivustyräkipuja, jotka säteilivät selkään asti.
Paimion terveyskeskus on arvauskeskus.......
Anonyymi
3
250
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä on pelottavaa tulla sairaaksi ja joutua tk:n potilaaksi. Eikö sinne saada kunnon lääkäreitä niin kuin aikoinaan oli.
- Anonyymi
erityistä tukea, tutkimusta ja hoitoa tarvitsevan potilaan terveysongelmien varhainen tunnistaminen, hoito ja jatkohoitoon ohjaaminen😂
- Anonyymi
Pitää pysyä kaukana Paimion "terveys"keskuksesta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1405886
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san4212830- 1422694
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv192148- 202145
- 741360
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä111147Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101092- 52988
- 86937