Paimion terveyskeskus on arvauskeskus.......

Anonyymi

…….Nivustyrä potilas sai vatsatyrävyön apuvälinehuollosta, vaikka hän erityisesti juuri nivustyrä ongelmiensa vuoksi hakeutui lääkärin vastaanotolle!!! Vanhus ei saanut myöskään mitään ohjausta tyrävyön käyttöön, niin että olisi tullut tarkistetuksi, onko edes oikeanlainen tyrävyö!!! Nivustyrävyö kun tukee nivustyrää oikein hienosti, mutta vatsatyrävyöstä ei nivustyräpotilas mitään hyödy!!!

Lääkäri oli myös vanhuksen vuositarkastuksen yhteydessä kysynyt potilaaltaan, että miksi tulitte lääkärin vastaanotolle, vaikka kyseessä oli monisairaan vanhuksen vuositarkastus. Lääkäri oli myös unohtanut määrätä verikokeiden oton ja erityisen tärkeän PSA-arvon oton eturauhasvaivaiselta vanhukselta.

Nivustyrä ongelmiensa takia taas päivystykseen mennyttä vanhusta ei oltu edes tutkittu kunnolla. Oli vain sanottu että Turussakaan ei viikonloppua ennen tapahdu mitään ja lähetetty vanhus takaisin kotiinsa potemaan kovia nivustyräkipuja, jotka säteilivät selkään asti.

3

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä on pelottavaa tulla sairaaksi ja joutua tk:n potilaaksi. Eikö sinne saada kunnon lääkäreitä niin kuin aikoinaan oli.

    • Anonyymi

      erityistä tukea, tutkimusta ja hoitoa tarvitsevan potilaan terveysongelmien varhainen tunnistaminen, hoito ja jatkohoitoon ohjaaminen😂

    • Anonyymi

      Pitää pysyä kaukana Paimion "terveys"keskuksesta

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      89
      2648
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      203
      1678
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      116
      1610
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1471
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1232
    6. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      76
      1015
    7. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      56
      979
    8. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      67
      871
    9. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      45
      867
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      61
      835
    Aihe