Väärä valinta sitran johtoon

Kataisen valinta oli aivan väärä valinta. Katainen juoksee vain ison palkan perässä ja mitään muuta hyötyä miehestä ei sitten olekaan.

Jotain tolkkua pitää olla, kun valitaan politiikko hyväpalkkaisiin virkoihin. Näin se hyväveli verkosto toimii.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuka haalas takaisin tuon kuspään,eikö näyttöjä ollut tarpeeksi,etkö usko haluat,että sama peli jatkuu.

Äänestä
  • Kataisen kaudella sähkönsiirto monopoli myytiin ausseille. Nyt maksamme itsemme kipeiksi kataisen toimista.

    Kataisen valinta sitraan, on katastrofaalinen virhe. Se on suomen loppu jos, hallituksemme kuuntelee sitran/kataisen ideoita.

    Pitää muistaa että katainen osti kaveriltaan, himaselta 700 000€ tutkielman. Tämä tutkielma oli meille täysin hyödytön mutta, kataisen kaveri sai 700 000€.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kataisen valinta oli aivan väärä valinta. Katainen juoksee vain ison palkan perässä ja mitään muuta hyötyä miehestä ei sitten olekaan.

Jotain tolkkua pitää olla, kun valitaan politiikko hyväpalkkaisiin virkoihin. Näin se hyväveli verkosto toimii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu