https://yle.fi/uutiset/3-10560942
Uskon puute vai mikä?
Vs.
https://russia-insider.com/en/christianity/putin-russia-must-support-family-survival-our-people-depends-it/ri23798
Meidän on nostettava syntyvyyttä. Venäjän on tuettava perhettä - ihmisten selviytyminen riippuu siitä. -Putin
Uskon puute vai mikä?
Vs.
https://russia-insider.com/en/christianity/putin-russia-must-support-family-survival-our-people-depends-it/ri23798
Meidän on nostettava syntyvyyttä. Venäjän on tuettava perhettä - ihmisten selviytyminen riippuu siitä. -Putin
Vastaukset 5
Vanhimmat
Suomi on menossa sukupuuttoa kohti, jo kahdeksatta vuotta.
Junckeilla ei ole lapsia, Angela Merkelillä ei ole lapsia, eikä Ruotsin Stefan Löofgrenillä....
Onpa väite, että jos Junckerilla ei ole lapsia se olisi syy siihen että Suomi on Vanhuksela.
Se että on on todellinen ongelma. Syykin siihen, etta kansakunnassa ei ole voimaa. niin kuin siina voisi olla. Se voima ei ole missään paapoissa ja vaareissa. Eikä se korjaannu sillä etta siita syytetään somalia. Tai Junceria.
Se korjaantuu vain sillä että ihmiset rakastuvat ja saavat lapsia.
Millään muulla se ei korjaannu.
Junckerilla ei ole todellakaan lapsia, eikä myös edellä mainitsemillani.
No Saulilla ja Jennillä on. No hyvä! Mutta edelleen on aivan turhaa maalittaa Junceria ja Merkeliä Suomen vääristyneestä väestorakenteesta.
Saksassa on kyllä sama ongelma. Valtava syntyneiden määrä hävityn sodan jälkeen. Ja he ovat nyt siirtymässä ja siirtyneet eläkkeelle. Saksa teki sitten siirron ja päästi maahan huomattavan määrän siirtolaisia tai maahanmuuttajia. Niiden tyollistämisessä Saksa on kuitenkin onnistunut verrattain hyvin.
Saksan ja Suomen väestopyramidit ovat olleet miltei identtiset. Samaa ongelmaa ei ole Jenkeissä. Siiinä he ovat vahvoilla. Se on tunnustettava.
Mutta Se että valtavalle vanhusmääralle tarvitaan hoitajia, ja heille pitää maksaa eläkkeitä ei korjaannu kuin lopulta silla, etta vaestorakenne korjaantuu tavalla tai toisella.
Tämä on totuus.
Ja se taas korjaantuu niin että rakastuu ja saa lapsia!
Miiten sitten?