Aamulehdessä Pirkanmaan kuntapäättäjien esittely. Marko-pojan isoin haaste on ”kuntalaisten mielipide”. Kaikki kun eivät aina ole hänen kanssaan samaa mieltä.
Mielenkiintoista oli lukea miten heppoiset taustat ja meriitit tehtävän hoitoon on pormestarilla. Toivottavasti saadaan hyviä haastajia ja äijä vaihtoon.
Pormestari ja Kuntalaisten mielipide
1
116
Vastaukset
- Anonyymi
Pormestari joutui ikävä kyllä tekemään salaisen sopimuksen vihervasemmiston kanssa, että pääsi pormestariksi vaalien jälkeen. Kokoomuksen omatkin jäsenet ovat sen myöntäneet.
Siinä myytiin monta asiaa ja jouduttiin pettämään äänestäjät. Kokoomus sai pormestarin pallin ja sen jälkeen tietyissä asioissa ollaan oltu tekemättä mitään.
Jos joku tuntee itsensä petetyksi, niin tämä salainen sopimus on siihen syynä. Esimerkiksi veronkorotuksen syyt ovat siihen selvä esimerkki.
Näinkin pienessä kunnassa tällaista peliä, mitä virkamiehet itseasiassa johtavat, ja poliitikot pelkäävät virkamiehiä enemmän kuin äänestäjiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2153637Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen143499Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä912608Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman122199Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling592150Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.111919Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue481745- 901601
- 791207
- 721163