Varkauden poliisi tsekkaa tämä

Saako tämmöisiä liikkua vapaana https://youtu.be/IuGeWuUFGUY ainakin tietää varoa.
18141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Älkääkä poistaako,tämä on oikeasti tärkeä ennenkuin tuo tyyppi oikeasti tekee jotain. Näkee ettei oo kaikki kunnossa. Poliisi ja ambulanssi hakekaa tuo.

Äänestä

Pelottavan ja arvaamattoman oloinen tyyppi. Huh.

Äänestä
  • Miten kehtaa ,omalla naamalla ja vielä julkinen youtube video,jonka jakaminen ei ole rikos. Bytheway ilmoittakaa tää poliisille,niin tein minäkin. Tuohan saattaa tehdä mitä vaan!!

    Äänestä

Vahvasti jotain mielenterveysongelmia tai mitä lie. Ei tervettä edes kännissä kirvestä heiluttaa missään,uhoamismielessä. Ihmettelen,ellei tähän puutu viranomaiset. En halua,että tapahtuu pahaa . Pitää ennemmin puuttua.

Äänestä

Savolaista uhoa. Toivottavasti ei liiku ihmisten ilmoilla. Maine mennyt...

Äänestä

Kyllä tuosta vähän ilkeä olo tuli. No enpä tunne kyseisiä,joten tuskinpa olen tulilinjalla niinsanotusti.

Äänestä
  • Ei, sinä Olet Demari linjalla. Hyvin pyyhkii sähkön hinta nousee, Rinteelle 2500€palkankorotus. Saman voisi antaa Rajamäelle. 2500€/joka Maakuntaärähdys. 🤬

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei, sinä Olet Demari linjalla. Hyvin pyyhkii sähkön hinta nousee, Rinteelle 2500€palkankorotus. Saman voisi antaa Rajamäelle. 2500€/joka Maakuntaärähdys. 🤬

    Keneksi minua luulet. En ole käppärin ölökki. Ja kannatan persuja. Sinä et älyä kyllä mitään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Keneksi minua luulet. En ole käppärin ölökki. Ja kannatan persuja. Sinä et älyä kyllä mitään.

    Aivan sama ketä kannatat samaa paskaa syydöt tänne, oli lipun väri mikä tahansa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aivan sama ketä kannatat samaa paskaa syydöt tänne, oli lipun väri mikä tahansa

    Mitä se sinua liikuttaa. Yhtä lailla sinä kannat omia mielipiteitä kuin muut etkä sinä pysty millään tavalla muiden elämää sössimään. Vuodesta toiseen jaksat katkerana vässyttää. Muut elää edelleen ja tekee töitä ja hoitaa oman elämänsä. Mitä sinulle jää tuosta käteen. Tee sinäkin vain oman elämäsi eteen asioita.

    Äänestä

Mitä tos videossa tapahtuun ku ei näytä sitä?

Äänestä

Poistivat sen. Mies varkautelainen heilutti kirvestä ,ja sanoi että ei epäröi käyttää sitä vittuilijoita kohtaan. Varmaan jo poliisi ottikin yhteyttä. Ei nimeltä uhkaa ketään niin ei ilmeisesti ihan täytä laitonta uhkausta? Oman nimensä sanoi kokonaan ja ihan naama peittämättä. Kännissä oli,mutta sairasta tuollainen. Melkeen 40vuotias vai liekö jo on.

Äänestä
  • Melkein 40v ja sairasta tollanen. Kättälipaanko teille suunsoittajille pitäis laittaa.. Isoimmasta herrasta lähtien soitetaan suuta kuin omistettas koko kaupunki. Rahaa kylvetään minne sattuu, kun ei ole omia. Luvataan uimahallia ja työpaikkoja ja 62000asukasta. 300miliiä velkaa. Wartalo kuralla. Kaupungin talous kuralla. Sairaalan päivystys veitenterällä. Vetovoimakeskus myöhässä ja eiku kakkua ja Kuorolaulua. Narsistimeininkiä, jolla kielletään kaikki itseään koskeva kritiikki ja itse ollaan sädekehässä ja valokiilaasa. Pääministeriä myöten halaillaan maailmaa ja Afrikkaa. 6000000ulosottovelkaista ja luullaan että 30-50€lisä auttaa "🤣Nyt halutaan Euroopan ulkopuolelta työvoimaa.. Churchill porukkineen oli valmis puolustaa maataan vaikka luudanvarsilla. Täällä myydään maata ja rakennuksia ja sähklverkkoomistus ulkomaille. Koulun juhlat ovat ulkomaalaisten ehdoilla. Varkauden 90v juhlissa räpätään ja Afrikka rummut hakkaa Paatero tyyliin. Niin kauan kuin täällä Rajamäen klaani päättää mikään ei muutu ja piste.

    Äänestä

Millä oli mukiloitu Leppävirta lainen mies ja jätetty Taipaleeseen parkkipaikalle?
Kannattais olla huolissaan näistä hulluista!

Äänestä
  • kerro kuka oli se mukiloitu, niin saattas olla helpompi tietää asiasta jotain.

    Äänestä

Mä olen nainenvarmaan... tosi hyvännäköinen. Aivan transylta näytää ja kuvanmuokkukasen. Ei siitä sen. Kuvitella saa jokainen ittestään mitä haluaa. Livenä sen totuuden näkee. Varkaudessa riittää hulluja,osa vaarattomia onneksi.

Äänestä
  • Skepaduba Skepaduba, kielet poikki rämähti.
    Rollaattorista pyörä puhkesi.
    Otimme käyttöön limusiinin.
    Sekä takapaksista punaviinin

    Jyystämme harmaata komppia
    Voitte ottaa tästä oppia
    Sen siitä saa kun hettelee
    Alasti hersikassa noppia

    Nuha ja yskää
    Rapula päässä jyskää
    Sairaalan rakennuksella
    Kaivuri keltainen jyskää.

    Linnut karjuvat puissa
    On eilisen haju
    Vaatteissa ruttuisissa nuissa
    Otan pyörän, poljen alkoon
    Illalla nostan lipun salkoon. Thi end.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Saako tämmöisiä liikkua vapaana https://youtu.be/IuGeWuUFGUY ainakin tietää varoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu