Kaikille asiasta kiinnostuneille

Kurvinopeus

Muistakaahan ajella varovaisesti missä ikinä sitten liikuttekaan (poroalueilla, rannikkoseuduilla, kaupungissa, maalla...).

Kurvinopeus-tyyppistä sporttista, mutta liikennemäärät ja keliolosuhteet huomioonottavaa ajotapaa ei kaikkien kannata lähteä omaksumaan. Sellainen vaatii kunnon auton, valppautta ajoon ja ennenkaikkea kykyä ohjastaa ajokkinsa.

Itse lähden nyt hoitelemaan asioitani ja huomenna olen puolestaan vapaapäiväläinen, eli minun osaltani nämä autoiluaiheiset keskustelut jäävät ensiviikkoon.

Pysykäähän kolhuitta.

-KN

10

564

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Opettaja

      Siis lue:
      Pikku Kurvinopeus pääsee nyt koulusta, mutta huomenna on taas koko ruotsintunti aikaa trollailla suomikaksnelosessa. *prömm, mopo käyntiin*

    • ei saatana...

      Sen lisäksi, että kurvinopeus on liikenneterroristi, hän näköjään varastaa työnantajansa aikaa. Asennevammaisuus näkyy silläkin puolella.

    • nipa

      go kurvinopeus go! hyviä vapaapäivä sulle ja ajelehan ittekkin iisisti. hyvä homma jos suhteutat ajot kelin ja liikenteen mukaan. sul on mun luonto sitä minen varasta! :)

    • jeppe

      Tämä kaveri oli kyllä päivän hauskin vitsi.

      Kaverin ego, lompakko ja leluvolvo hädintuskin mahtuvat varmaan tieliikenteeseen. Helsinkiläisenä ihan hävetti lukea näitä juttuja, mutta läjäpäin ääliöitähän täällä onkin. Juuri näiden ihmisten takia peli kolisee ja kaikki pääkaupunkiseutulaiset ovat huonolla tuulella. Luulevat osaavansa ajaa "sporttisesti" tai "liikennemäärät ja keliolosuhteet huomioiden" vaikka todellisuudessa olisi parempi poistaa jantterit tieliikenteestä kokonaan.

      Kolistelkaa vapaasti.

      -JP

    • ei oikeesti

      ole edes ajokorttia, saati sitten autoa.
      Viimeinen ratikkakin lähtee just, siis pitää kiirehtiä.

    • Anonyymi

      Minäkin tulin vain ilmoittamaan, että menen kohta paskalle.

    • Anonyymi

      Antakaa määkin huudan, määkin olen kännissä.

      • Anonyymi

        Siis mitä sä tolla tarkotat? Alaksä aukoon päätä vai?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siis mitä sä tolla tarkotat? Alaksä aukoon päätä vai?

        Antakaa Määkin Huudan Määkin Olen Kännissä
        https://youtu.be/RdRPNIvTTUo


      • Anonyymi

        Mutta jos otat, niin et aja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3073
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      55
      2735
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2345
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2188
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      2006
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      57
      1949
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1586
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1547
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1390
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      30
      1361
    Aihe