YLE on kuin sekopää saarnaaja

YLE:n henkilökunta on aivan kuin järkensä menettäneitä.
Pelkkiä Ilmasto-"uutisia" tulee joka lähetyksessä kummallisella lasittuneella paatoksella.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kukaan ei tunnu tarpeeksi kiinnittävän huomiota, että "vakavan ilmastomuutosasian" keulahahmoksi on valittu tällainen höpsö LAPSI.

Siis ei esim. mitään kovia faktoja pöytään lyövää tiedemiestä tai vastaavaa, vaan rytmitajuttomalla teatraalisuudellaan myötähäpeää herättävä LAPSI.

Miten vakavasti tuollaisella tavalla promottu asia tulisi mukamas ottaa?

Äänestä

Persujen itkeminen on hauskaa kuunneltavaa, ihmisen aiheuttama ilmastonmuutos on tieteellinen fakta vaikka Persut eivät siihen uskokaan.

1Äänestä
  • Hienoa kuulla kun vaippahousu itkee taas persuista ;)

    Äänestä

  • Todista väitteesi, minäkin haluan uskoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

YLE:n henkilökunta on aivan kuin järkensä menettäneitä.
Pelkkiä Ilmasto-"uutisia" tulee joka lähetyksessä kummallisella lasittuneella paatoksella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu