Useilla Keskustan alueilla eletään vakaata yhteiseloa ihmisten ja luonnon kanssa.
Paljasjalkainen kaupunkilainen saattaa hyvinkin kuvitella olevansa metsässä mennessään puistoon.
HUIPPUSOTILAALTA
Paljasjalkainen kaupunkilainen saattaa hyvinkin kuvitella olevansa metsässä mennessään puistoon.
HUIPPUSOTILAALTA
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tasapaino itsensä, lähimmäisten ja luonnon kanssa ovat tyytyväisyyden peruselementtejä.
HUIPPUSOTILAALTA
Ei AisaOssi ymmärrä mitä kepu alueilla tapahtuu. Maalaiskylä josta aikoinaan lähdin on täysin hiljentynyt. Ennen kylällä oli kauppa ja koulu, ne on molemmat suljettu. Kouluun ei ollut enää oppilaita. Nuoria ihmisiä kylällä ei ole. Tyhjiä asuinrakennuksia ja navetoita on kymmenittäin Hirviporukassa oli joskus 40 henkilöä, nyt kymmenkunta. Ankeus vallitsee kylällä. Paikallislehdessä oli aikoinaan vaalien jälkeen tilasto äänimääristä, yksi ääni sdp lle ja kaikki muut kepulle. Kyläkunta tekee kuolemaa, surullista mutta totta.
Ei+keskustalta+ole+yhtään+ääntä+hukassa,+ne+on+vain+lainassa+perussuomalaisilla.+
Pressuilla+on+nyt+20%+kannatus,+joista+lähes+puolet+on+Kepusta+saatuja.+
Tämä+siitä+syystä+että+pressut+otti+hieman+pontevammin+kantaa,+noihin+sossu-komukoiden+töppäilyihin.+
Niin+keskustan+valppaampi+väki+siirtyi+ainakin+hetkeksi+pressuihin,+joka+saa+paremmin+kuriin+nämä+törkimys+vasurit.+Jotka+pilaavat+suomen+yleisradionkin,+hankkimalla+sinne+kehitysmaiden+myyrätkin+pilaamaan+ylen+tuotantoa.
Kyllä on hupaisaa tämä sossu-komukoiden huutelu täälläkin Keskustan palstalla.
Kun puhutaan täyttä paskaa, niin siihen otetaan kantaa kovastikkin.
Mutta kun puhutaan asiaa, kuten edellinen kirjoittaja, ilmeisesti KauKe keskustasta.
Niin ollaan hiiren hiljaa, sillä tuo törkeä toisenmaan asioihin puuttuva "kehitysmaa"
on ilmeisemmin meidän lähin naapuri.
Jonka suomen komukat ovat hakeneet avukseen, sekasorron saamiseksi maahan.
Sossu-komukat suohon heti ..
Niin on myös SDP:n laita. Sieltä löytyy rauhanajan historian älykkäimmät ja karismaattisimmat valtiomiehet. Antti Rinne on nyt se henkilö, johon koko suomi luottaa ja johon valumme myös täältä seesteiseltä keskustan kentältä, nuppi nupilta, kunnes SDP haltuunottaa yli sata kansanedustajapaikkaa ja keskusta kutistuu ensin paarmaksi, sitten hyttyseksi ja lopuksi kirpuksi. No ei se mitään, jäähän meille SDP !
HUIPPUSOTILAALTA
Hyvä hyvä että sinäkin järkiinnyt. Ei aina kannata koheltaa A. Nusru. Wella.
Eipä taida Inkeroisissa kepulla olla kovinkaan suurta kannatusta teollisuus paikkakunta kun on. AisaOssin kolme ääntä sen todistaa.
Edellisessä keskustainkarnaatiossani palvelin Oolannin sodassa tykinkuulana ikimuistoisessa Bomarsundin pommituksessa. Onneksi ampuivat minut mereen, eli kukaan ei haavoittunut. Hyvä niin, sillä me kepun viimeiset jäärät emme tahdo pahaa edes kärpäselle, sanoipa UA mitä hyvänsä, vaikka olikin asbestikurssinsa eittämätön kärkimies.
HUIPPUSOTILAALTA
Miksi AU tuollaista henkisesti vajaamittaista tekstiä?
No kun minulle ei kovin paljon eväitä syntyessä annettu.
Esikunta-aliupseeri (evp)
AisaOssilta vajaamielistä tekstiä.
Ihan oikeasta asiasta aloittaja haastaa.
PohPrEvp
Eikös ne kepuloiset ryyppää pangolla verovaroja, tukiausilla..
Näkyykö tämä yhteiselo mjnamajuri siinä, että Lapistakin on kohta hävitetty Hämeen ja Pohjanmaan tapaan kaikki elukat paitsi isännän elikot. Valitettavasti ilveksen kannalta kepurutto näyttää villinneen Pohjois-Karjalankin.