"Toisena vieraana nähdään vasta 16-vuotias ilmastoaktiivi Atte Ahokas. Suomen Greta Thunbergiksi kutsuttu Ahokas on jo lähes vuoden ajan kampanjoinut ja osoittanut mieltään ilmaston puolesta".
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/de6e1ed1-9fee-4e64-911e-b088193da98e
Nuoren vaikuttajan toiminta on huomattu laajasti ja esimerkiksi Eurooppanuoret ry valitsi Ahokkaan Vuoden nuoreksi eurooppalaiseksi.
Suomen Greta Thunberg , Atte Ahokas
17
89
Vastaukset
- Anonyymi
Mistä Atte mahtaa ottaa rahat elämiseen kunhan tulee siihen ikään ettei äiti ja isi enään rahoita noita aktivistitouhuja?
- Anonyymi
Pankin seinästähän sitä tulee!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pankin seinästähän sitä tulee!
Taitaa tulla Atelle pikkunen pettymys jos vasta sitten selviää että tarvitaan siihen muutakin kuin pelkkä pankkikortti.
- Anonyymi
Käy kysymässä sompuilta miten Suomessa eletään suomalaisten kustannuksella!!
- Anonyymi
Hölmöläisten touhua.
- Anonyymi
Hyvä kun edes nuoriso herää. Heitä ilmastonmuutos eniten tulee koskemaankin. Lisää tuollaisia esikuvia.
Pappa 65 v. Anonyymi kirjoitti:
Hyvä kun edes nuoriso herää. Heitä ilmastonmuutos eniten tulee koskemaankin. Lisää tuollaisia esikuvia.
Pappa 65 v.Oletko vähän seniili?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä kun edes nuoriso herää. Heitä ilmastonmuutos eniten tulee koskemaankin. Lisää tuollaisia esikuvia.
Pappa 65 v.Täysin huuhaata! Jos tuollaisia atteja ja kreetoja olisi edes vaikka Kiinassa protestoimassa ilman saasteita vastaan, niin voisi olla pientä merkitystä.
Toinen pappa 67 v.
Onxtää Atte Ahokaskin assburger?
- Anonyymi
Asshole burger!!
- Anonyymi
Näillä uutisilla on tarkoitus ottaa huomio pois realistisista ongelmista kuten Suomen sakkaava talous ja kohta Turkin suunnalta tulevasta uudesta pakolaisaallosta. Kyllä ne ilmasto aktivistitkin rauhoittuu kun alkaa nälkä tulemaan ja kylmä.
- Anonyymi
Olen pitänyt nuoria fiksuina,en enää,kun tommoseen mukaan lähtevät.Pelkkää rahastusta.
Menis paasaa maihin,jossa ilmanlaatu on oikeasti huono.
Surkee tappaus. Minkä puolueen poliittinen broileri tuo hyvin kammattu börjen alku on?
- Anonyymi
Vihreitten broileri!!
- Anonyymi
Olen jo paniikissa
- Anonyymi
Onko se Atte Gretan vai naisen näköinen??
- Anonyymi
Tuntuu että ilmastovööhötys menee jo liian pitkälle ja nuoriso alkaa seota.
Kannattaisi ottaa järki käteen ja ajatella vähän maailman menoa.
Ilmastosta on tullut kuin uskonlahko.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j492298- 262063
Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.271495Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!161434- 1211371
- 181055
Tiedätkö nainen sen tunteen
Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.71964Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta
Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut108917Mikset päästä irti ja hae apua
Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad78886Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta
Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva333873